Naga MarketsRafał Zaorski
Merlin Group zerwał współpracę ze spółką Rafała Zaorskiego (zdj.)

W lipcu 2018 roku KryptoJam prowadzony przez Rafała Zaorskiego podpisał list intencyjny z Merlin Group, spółką e-commerce znaną między innymi z marek merlin.pl oraz cda.pl. Firma miała stać się pierwszą stokenizowaną spółą giełdową notowaną na NewConnect. Podmiot poinformował jednak w środę o zerwaniu umowy współpracy tłumacząc to złą koniunkturą rynku kryptowalutowego.


Kondycja rynku kryptowalut „nie sprzyja pełnej i efektywnej realizacji (…) celów”

Umowa współpracy z dnia 23 sierpnia 2018 roku została oficjalnie rozwiązana w dniu 13 lutego 2019 roku – dotyczyła tokenizacji lojalności klientów e-commerce przez stworzenie programu lojalnościowego mLoyalty, opartego na tokenach użytkowych. Jak poinformował Merlin Group do rozwiązania umowy doszło za porozumieniem stron, bez generowania wzajemnych roszczeń.

„(…) uwzględniającej wielomiesięczną analizę techniczną rynku kryptowalut w ostatnim kwartale 2018 oraz w pierwszych tygodniach 2019 roku – kondycja rynku cyfrowych walut, na którym bazować miały tokeny stanowiące podstawę projektu mLoyalty, nie sprzyja pełnej i efektywnej realizacji zawartych w Umowie celów. Tym samym rozwiązanie Umowy o współpracy z Krypto Jam SA podyktowane jest w szczególności zewnętrznymi okolicznościami, na które tak Spółka, jak też Krypto Jam SA nie miały bezpośredniego wpływu” – poinformował Merlin Group w datowanym na 13 lutego raporcie.

Giełda reagowała na informację wyprzedażą groszowych akcji spółki, która traci na NewConnect niemal 10% (osuwając się w kierunku tegorocznych minimów (25 groszy za akcję).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Czy plany KryptoJam stanęły w miejscu?

Zdaniem założyciela i prezesa KryptoJam SA, Rafała Zaorskiego, spółka zajmująca się między innymi tokenizacją spółek giełdowych ma w ciągu trzech kolejnych lat stać się liderem swojej branży. Na początku lipca pomysłodawca projektu w następujący sposób opisywał kroki, które zostaną podjęte w tym celu:

Moja strategia inwestycyjna: 
1. Znalezienie na GPW, NASDAQ, XETRA i innych europejskich rynkach spółek wycenianych przez rynek poniżej ich prawdziwej wg naszych analiz wartości 
2. Znalezienie przewag konkurencyjnych które dla danej spółki może wnieść technologia Blockchain 
3. Rozpoczęcie skupu akcji tak by stać sie jednym z inwestorow spółki i mieć wpływ na jej działanie 
4. Zaproponowanie zarządowi nowego modelu biznesowego dla spółki opartego na Blockchain 
5. Wykorzystanie know how KryptoJam do wdrożenia blockchaina do podstawowej działalności spółki
6. Wytworzenia wartości dodanej dla klientów i zwiększenie wartości spółki dla akcjonariuszy
7. Budowanie długoterminowej wartości opartej na zwiększaniu dochodowości spółki
8. Wyjście z inwestycji i zrealizowanie zysku. – przekonuje Zaorski na swoim profilu społecznościowym.

Od tego czasu niewiele mówiło się jednak o działalności KryptoJam, a pierwszy z projektów tokenizacji rozpoczęty z Merlin Group okazał się niewypałem w związku z obecnymi, niekorzystnymi warunkami rynkowymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here