Naga MarketsPrzyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Merlin Group rozwija projekty e-commerce w oparciu o zintegrowaną platformę komplementarnych zasobów takich jak magazyn, platforma informatyczna, kompetencje handlowo-marketingowe, biuro obsługi klienta oraz finanse i księgowość.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sesja z ubiegłego piątku nie był zbyt udana na warszawskim parkiecie. Na tym tle najmocniej, także pod względem medialnym, wyróżniała się spółka notowana na rynku New Connect – Merlin Group. Jej akcje drożały o niemal 66%. Bezpośrednim powodem zwyżki były informacje o współpracy z Krypto Jam, dotyczącej wspólnego rozwoju technologii blockchain w ramach grupy. Na razie podpisano list intencyjny w którym strony zadeklarowały rozpoczęcie prac nad rozwojem technologii blockchain zmierzających do stworzenia innowacyjnego programu lojalnościowego dla klientów grupy opartego na tokenizacji lojalności klientów. Najciekawszy jest jednak fakt, że spółka jeszcze niedawno notowana była na historycznych minimach, a akcje zaczęły silnie rosnąć już pod koniec czerwca. Na forach dyskusyjnych, można trafić na plotki o tym, że prezes Krypto Jam Rafał Zaorski, widziany był w biurze Merlin Group 26 czerwca. W tym okresie akcje miały już za sobą sporą zwyżkę, a w kolejnych dniach wzrosty jeszcze przyspieszyły. W sumie od majowego dołka, kurs podskoczył już o ponad 1000%. Ktoś kto kupił tamte plotki, może teraz sprzedawać twarde fakty z dużym zyskiem.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych

Braster był w miniony piątek najsilniej rosnącą spółką na głównym parkiecie. Akcje drożały o ponad 18% przy niezłych obrotach. Powodem zwyżki była informacja o podpisaniu umowy z węgierską firmą Gysgy Reha Kft. Jest to jeden z bardziej znaczących dystrybutorów urządzeń medycznych na rynku węgierskim. Przedmiotem umowy jest określenie warunków dystrybucji systemu Braster na Węgrzech. Umowa przewiduje rozpoczęcie współpracy w zakresie importu i sprzedaży urządzeń wraz z pakietami badań. Spoglądając na wykres, widać że spółka tanieje od ponad 2 lat, obecnie znajdując się blisko historycznych minimów. Piątkowe odbicie daje jednak szansę na kontynuację impulsu z pierwszej połowy maja, który budowany był przy podwyższonym wolumenie. Spadki z czerwca odbywały się przy niższych obrotach, co mogło wskazywać na korektę. Zainicjowane w piątek odbicie może więc być początkiem kolejnego impulsu, z pierwszym celem przy poprzednim wierzchołku czyli 6,20 zł.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here