Naga MarketsMerlin Group podpisał przedwstępną umowę zakupu 100 proc. udziałów spółki Profit M, zajmującej się sprzedażą książek i zabawek przez internet – podał Merlin w komunikacie. Wartość transakcji może wynieść 17,4 mln zł.

Warunkiem zawieszającym umowę jest przekształcenie Profit M w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Ostateczna umowa sprzedaży udziałów ma zostać zawarta 5 listopada.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podano w komunikacie, Profit M zajmuje się sprzedażą książek oraz zabawek przez internet za pośrednictwem sklepów internetowych nieprzeczytane .pl, profit24 .pl, mestro .pl i smarkacz .pl oraz dwóch księgarni stacjonarnych.

“Przychody spółki w 2017 roku wyniosły 51,5 mln zł, a zysk 1,5 mln zł. Sprzedaż w pierwszym półroczu 2018 wyniosła 28,5 mln zł, co oznacza wzrost o 34 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku” – napisano.

Merlin podał, że przychody grupy łącznie ze sprzedażą nabywanego podmiotu w pierwszej połowie 2018 roku wyniosły 48 mln zł, a w całym 2018 roku przekroczą 100 mln zł.

“Emitent planuje osiągnąć istotne korzyści skali wynikające z poprawy warunków zakupowych towarów i usług, a także dalszego zwiększenia efektywności procesów logistycznych połączonych podmiotów” – napisano w komunikacie.

Czytaj także: KryptoJam wprowadzi Merlin Group w blockchain

Akcje spółki drożały dzisiaj o ponad 12%, co ważne, po kilku słabych dniach, pojawiły się nieco wyższe obroty. Niewiele brakuje do wybicia lokalnego wierzchołka sprzed kilku dni, co mogłoby przyczynić się do zakończenia korekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBlok po 22 – 3 sierpnia 2018: GBP/AUD, NZD/JPY
Następny artykułMACD Double Screen – 3 sierpnia 2018
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here