Naga MarketsKurs euro silnie zależny od 750 mld EUR funduszu pandemicznego
Niemcy przejmują przewodnictwo w Radzie 27 krajów członkowskich UE w momencie historycznego kryzysu

Unia Europejska cały czas negocjuje fundusz o wartości 750 miliardów euro (843 miliardów dolarów), aby wyciągnąć blok 27 państw członkowskich z niebezpieczeństw gospodarczych powstałych w skutek pandemii COVID-19. Kanclerz Angela Merkel powiedziała w piątek, że ​​nadszedł najwyższy czas, aby państwa członkowskie UE osiągnęły porozumienie w sprawie planu naprawy gospodarczej. Kurs euro konsoliduje w tym tygodniu względem dolara, a para EUR/USD znajduje się w piątek nieco powyżej poziomu 1,12.

  • Spowolnienie gospodarcze, Brexit i pandemia to główne zmartwienia strefy euro
  • Merkel wskazuje na rolę UE w konflikcie USA-Chiny
  • Afryka będzie przedmiotem polityki zagranicznej bloku

Państwa członkowskie UE zjednoczą się w obliczu wspólnego wroga?

flagi uniiŚcieżka jest kamienista i będzie wymagała dużej chęci i gotowości do kompromisu ze wszystkich stron. Biorąc pod uwagę obecny stan gospodarki, czas nagli i liczy się każdy dzień. Naszym celem jest osiągnięcie porozumienia przed przerwą letnią – powiedziała Merkel delegatom w izbie wyższej parlamentu Niemiec, Bundesracie, gdy jej kraj rozpoczyna sześciomiesięczną prezydencję w Unii Europejskiej.

Niemiecki przywódca podkreślił także poważne wyzwania, przed którymi stoi UE w tym roku tj.:

  • Spowolnienie gospodarcze w państwach członkowskich;
  • Kłótnie o wyjście Wielkiej Brytanii i ustalenia po Brexicie;
  • Walka z pandemią koronawirusa i jej skutkami.

Merkel poruszała także rolę bloku między rosnącym statusem Chin jako supermocarstwa, a zanikającą pozycją USA za prezydenta Donalda Trumpa. Dodatkowo kanclerz Niemiec lekko zaostrzyła ton w sprawie chińskiej polityki w Hongkongu.

Porozmawiamy również o przyszłości Hongkongu, w którym obawiamy się, że dotychczas ważna zasada dwóch systemów jednego kraju ulega coraz większej erozji. Europa musi przyjąć na całym świecie większą odpowiedzialność globalną – oznajmiła.

Jako szefowa rządu rutynowo zwraca się do izby niższej lub Bundestagu, ale była to tylko jej trzecia wizyta w Bundesracie od 15 lat jako kanclerz i jej pierwsza od 2007 roku.

Aby podkreślić globalne ambicje Europy, Merkel dodała, że ​​Afryka będzie przedmiotem polityki zagranicznej bloku podczas jej prezydentury, która nadchodzi, gdy przygotowuje się do opuszczenia sceny politycznej po przyszłorocznych wyborach w Niemczech. Podsumowując powiedziała, że ​​szczyt UE i Unii Afrykańskiej odbędzie się już w październiku.

Kurs euro (EUR/USD) bez rozstrzygnięć w tym tygodniu

Notowania pary walutowej EUR/USD konsolidują od początku tygodnia w wąskim 100 pipsowym zakresie konsolidacji 1,12 – 1,13. Głównym poziomem wsparcia pozostaje strefa wymienności 1,1150 i jej przebicie może znacznie wyhamować presję kupujących, która wywindowała kurs do góry na przełomie maja i czerwca. Otworzyłoby to również drogę do okrągłego poziomu 1,10. Z drugiej strony wzrost powyżej oporu 1,13 umożliwi test czerwcowego maksimum 1,1430 z celem na tegoroczne maksimum 1,15.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here