Naga MarketsCałujące się kobiety z flagami UE i UK na twarzachUnia Europejska prawdopodobnie opóźni Brexit nawet o rok czasu podczas nadzwyczajnego szczytu w Brukseli. Gdyby tak się stało będzie to kolejna klęska premier Wielkiej Brytanii Theresy May, gdyż prosiła o przedłużenie zaledwie do 30 czerwca. Ostateczna data jest nadal przedmiotem szerokiej dyskusji. Długie opóźnienie oznacza ogrom komplikacji dla Wielkiej Brytanii i być może rezygnację ze stanowiska samej Theresy May.


Zobacz również: UE wymusi dłuższe opóźnienie Brexitu, wbrew zabiegom Theresy May. Funt w pułapce

Te artykuły również Cię zainteresują
Brexit: Wydłużenie niemal pewne, pytanie tylko do kiedy?

Czy Angela Merkel ma powody do niepokoju?

Niemiecka kanclerz Angela Merkel powiedziała, że ​​popiera przedłużenie o kilka miesięcy, ale chce, aby było ono jak najkrótsze.

Będę wspierać przedłużenie o kilka miesięcy i bacznie obserwować dalszy rozwój sytuacji. Wydłużenie okresu wyjściowego powinno być jak najkrótsze, ale powinno dać względny spokój, abyśmy nie musieli powracać do negocjacji co dwa tygodnie – powiedziała Merkel ustawodawcom w niższej izbie parlamentu.

May poprosiła o krótkie opóźnienie do 30 czerwca, jednak szef Rady Europejskiej Donald Tusk widząc jak wiele niejasności pozostaje po stronie brytyjskiej ws. dalszego przebiegu Brexitu chce zaproponować jego przedłużenie nawet o 12 miesięcy.

Sekretarz Brexitu Steve Barclay zasygnalizował, że Wielka Brytania jest otwarta na długie opóźnienie – o ile będzie mogła wcześniej opuścić blok, jeśli ratyfikuje umowę rozwodową. Powtórzył jednak, że opcja, której on i premier chcą to krótkie opóźnienie do 30 czerwca.

Gdyby miało mieć miejsce dłuższe opóźnienie niż do 30 czerwca, to musi być możliwość wcześniejszego wyjścia. Im szybciej uda nam się wyjść, tym lepiej – podsumował Barclay dla BBC Radio.

Kurs funta (GBP) konsoliduje nad 1.30

Para GBP/USD konsoliduje od początku tygodnia nad psychologicznym poziomem 1.30, który zawiera się w istotnej strefie wsparcia 1.2977 – 1.3015. Struktura pivotowa pozostaje niejasna, a dalszy brak rozstrzygnięcia Brexitu tworzy dodatkowe ryzyko. Najbliższym oporem jest poziom 1.3122 będący konfluencją miesięcznego pivota i tygodniowego szczytu.

Zobacz również: Wojna handlowa między USA, a Europą? Kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Merkel Brexit powinien być opóźniony zaledwie o kilka miesięcyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here