Naga MarketsMerit Investment z ciekawymi komunikatami. W lutym kurs rośnie o ponad 300%Po raporcie z 22 lutego potężne wzrosty odnotował alternatywny fundusz inwestycyjny z rynku NewConnect, Merit Investments ASI SA. Powodem zwyżki jest najprawdopodobniej podpisanie listu intencyjnego, na mocny którego Grupa ABS Adrian Sadowski będzie w ramach nowej wspólnej spółki akcyjnej rozwijać wraz z funduszem Merit Investments ASI SA trzy projekty: „wciagnij.to”, ( przypis red. – portal, który co do samej idei będzie konkurować np. ze znanym wszystkim pyszne.pl), „Easy QR Menu” oraz „ABS POS”. Mają one zastosowanie głównie w branży gastronomicznej, szczególnie w sektorze e-commerce. Zgodnie z raportem, kompleksowe wdrożenie projektów w restauracji pozwala wspierać sprzedaż zdalną restauracji i kompleksowo nią zarządzać, zwiększając sprzedaż dań na wynos.

Strony listu intencyjnego są przekonane, że restaurator, który we współpracy z nową spółką pomysłodawców wdroży kompleksowy system otrzyma do dyspozycji komplementarny, nowoczesny i unikatowy na skalę Polski system IT do gastronomii, wraz z nowoczesną platformą do wsparcia sprzedaży i zarządzania restauracją.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak czytamy na portalu wciagnij.to w zakładce dla restauracji, portal to nie tylko dobrze przygotowana platforma marketplace, ale też w dużym stopniu nowość do zamawiania jedzenia online. Ważną kwestią jest fakt, że restaurator korzystając z wciagnij.to nie będzie płacić wysokich prowizji. Będzie mógł samodzielnie panować nad zasięgami dostaw. Do tego może zdalnie zmieniać swoje menu w każdej chwili zależnie od popytu, czy w trakcie godzin lunchtime. Bez prowizji*, bez stresu, bez kłopotu, a całość w ramach komplementarnego pakietu projektów IT, które są w dużej mierze gotowe do komercjalizacji.

List intencyjny zakłada, że negocjacje umowy inwestycyjnej Sadowskiego z funduszem potrwają do końca marca, tak aby Merit miał czas po zawarciu porozumienia inwestycyjnego na zbadanie projektów opisanych w raporcie do dnia 30 czerwca. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to fundusz zawiąże wspólną spółkę akcyjną z Adrianem Sadowskim w której będą rozwijać i komercjalizować projekty jeszcze w lipcu br. Można się tylko domyślać dla czego zawiązywana będzie od razu spółka akcyjna.

Skoro platforma do zamawiania jedzenia wciagnij.to z powiązanymi projektami pozwoli działać restauratorom bez prowizji, to ciekawi nas dziennikarzy jak fundusz z pomysłodawcą zamierza zarabiać w nowej spółce. Będziemy musieli poczekać na podpisanie umowy inwestycyjnej i dalsze raporty ze strony Merit.

Ponad 300% wzrostu kursu w lutym

Co ciekawe, w kolejnym komunikacie spółka poinformowała o wpłynięciu oferty od inwestora, który chce nabyć akcje własne spółki oraz w przyszłości, objąć akcje z nowej emisji skierowanej bezpośrednio dla niego. Z uwagi na okres zamknięty, transakcje będą mogły być przeprowadzone dopiero po publikacji raportu za 2020 rok. Inwestor ponadto w ramach negocjacji zadeklarował zawarcie umowy lock-up po nabyciu akcji spółki.

Więcej szczegółów mamy poznać w kolejnych raportach bieżących. Na wykresie widać, że w kilka ostatnich dni kurs wzrósł o ponad 100%. Od 22 lutego, kiedy te informacje zaczęły się pojawiać, notujemy także wyraźnie podwyższone obroty. Dzisiaj spółka traci, jednak przy niskich obrotach, dlatego ruch ten nie ma póki co większego znaczenia.

W listopadzie zeszłego roku Merit Investments ASI SA podjął decyzję w sprawie wyboru modelu rozwoju i możliwych sposobów działania ASI w latach 2020 – 2025. Kluczowym dla funduszu jest wdrożony i realizowany handel akcjami już notowanymi na giełdzie, gdzie prym wiodą akcje spółek niedoszacowanych i wzrostowych, dla których projekcja zysku osiąganego przez ASI przy zamknięciu pozycji będzie rokować uzyskaniem ponadprzeciętnej stopy zwrotu w krótkim lub w średnim terminie.

Do tego zarządzający funduszem przyznaje się do realizacji transakcji o typowo oportunistycznym charakterze nie tylko na giełdzie. Nie wyklucza też transakcji lewarowanych emisją obligacji i pożyczek w celu nabywania aktywów. Prezes Merit Investments ASI SA chce wykorzystywać możliwości współpracy z innymi inwestorami przy dokonywaniu transakcji. Merit Investments ASI SA w IVQ2018 jako druga spółka na polskiej giełdzie została wpisana na listę ASI. Od tego czasu fundusz osiąga coraz lepsze wyniki. W IIIQ2020 z 24 pozycji swojego portfela akcji notowanych, fundusz 23 pozycje zamknął z zyskiem. Raport roczny będzie publikowany 19 marca.

merit


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wti | biomed lublin notowania | bml notowania | złotówka kurs | nasdaq giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here