Naga MarketsbrexitEmocje związane z brytyjskim Brexitem w dalszym ciągu wywołują zwiększoną fluktuacje cen na instrumentach finansowych skorelowanych w gospodarką Wielkiej Brytanii. W zeszłym tygodniu wystarczył gest uniesionego kciuka w górę, aby para walutowa GBP/USD poszybowała w górę o 50 pips. Wczoraj funt negatywnie zareagował na niepewność ws. Brexitu w związku z napiętą sytuacją w rządzie brytyjskiej premier Theresy May. Dziś z kolei o brytyjskiej walucie wypowiedział się bardzo pozytywnie duży fundusz inwestycyjny Merian Global. W ocenie jego analityków, para GBP/USD dotrze do poziomu 1.40, ponieważ umowa handlowa między UK, a UE najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Obecne obawy przed brakiem porozumienia ciążą na funcie powodując jego deprecjację i niedowartościowanie, co czyni go wysoko rentowną inwestycją.


Funt wielkim wygranym w przyszłym roku?

Funt brytyjski stracił w tym roku na wartości ponad 4,7% w związku zawirowaniami dot. Brexitu. Analitycy Merian Global Investor zwiększają ekspozycję dokupując funta brytyjskiego, gdyż uważają, iż umowa handlowa dojdzie do skutku.

– Sądzimy, że prawdopodobnie cena GBP/USD dotrze do 1.40. Funt jest obecnie mocno niedowartościowany z powodu ryzyk dot. Brexitu – powiedział Mark Nash z Merian Global w wywiadzie udzielonym podczas wizyty w Singapurze.

Merian Global: Funt po 1,40 dzięki porozumieniu ws. Brexitu

Również fundusz Aberdeen Standard Investments spodziewa się wzrostu do poziomu 1.50, podczas gdy Allianz Global Investors zmienił swój sentyment na wzrostowy ze spadkowego pierwszy raz od referendum w 2016 r.

– Jeśli uda nam się rozwiązać problemy polityczne, zobaczymy silne wzrosty na funcie. Spodziewamy się przynajmniej dwóch podwyżek stóp procentowych w przyszłym roku po tym, jak umowa handlowa dojdzie do skutku, a następnie potencjalnie kolejną w krótkim odstępie czasu – powiedział Nash.

Obecnie rynkowy konsensus zakłada jedną podwyżkę stóp w Wielkiej Brytanii w 2019 roku.

Zobacz również: Przełamanie impasu w konflikcie USA-Chiny, deadline włoski

– Akcje amerykańskie pozostaną jeszcze trochę w rynku niedźwiedzia, a spready kredytowe zaczną się zwiększać. Rynki zaczną odczuwać negatywne efekty monetarnego zacieśniania przez FED. Nasz fundusz zaczyna powiększać swoje aktywa dla rynków wschodzących w oparciu o obecny pogląd nt. polityki FEDu. Zdecydowaliśmy się również na kupno obligacji rządowych Indonezji i Brazylii – podsumował Mark Nash.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrwa batalia sądowa Ripple. Jest wniosek o przeniesienie sprawy do innego sądu.
Następny artykułO wykresach ani słowa: EUR/USD, EUR/CHF, CHF/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here