Naga MarketsmercorMercor odnotował 4,94 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. roku obrotowego 2019/2020, t. od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 r., wobec 4,66 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 7,2 mln zł wobec 6,95 mln zł zysku rok wcześniej Wynik EBITDA sięgnął 9,92 mln zł wobec 9,25 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 87,31 mln zł w I kw. wobec 82,54 mln zł rok wcześniej.

“Grupa w tym okresie zwiększyła skalę działania w kraju (+15% do 47,6 mln zł). Sprzedaż zagraniczna była zbliżona do ubiegłorocznego poziomu (-3% do 39,7 mln zł). Sprzedaż w Polsce stanowi 54% przychodów grupy, a sprzedaż zagraniczna 46%” – czytamy w komunikacie.

Mercor w I kw. przeznaczył na inwestycje ok. 4,4 mln zł, głównie na badania i rozwój nowych produktów oraz kolejne prace związane z rozwojem produkcji innowacyjnej płyty mcr Silboard (pion ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji), podano także.

“Kolejny rok obrotowy rozpoczęliśmy wzrostem skali działania i zyskowności. Wykorzystujemy w pełni koniunkturę w Polsce i Europie. Realizujemy wiele inwestycji, głównie w szeroko pojętym obszarze budownictwa kubaturowego. Umacniamy dywersyfikację produktową i geograficzną. Rozwijamy sprzedaż nowych produktów i opracowujemy nowe rozwiązania. Otoczenie rynkowe sprzyja naszej grupie i widzimy wiele możliwości rozwoju, stawiając głównie na ekspansję geograficzną i nowości w ofercie. Jedną z nich jest innowacyjna płyta ogniochronna mcr Silboard. By uruchomić produkcję na dużą skalę, w kilku wariantach rozmiarowych, przenieśliśmy w ostatnich miesiącach zakupioną w maju linię technologiczną do zakładu koło Płocka. Jesteśmy w trakcie procesu montażowego i adaptacyjnego, który chcemy zakończyć w I połowie przyszłego roku. Zdobywamy kolejne, ciekawe kontrakty, II kwartał roku 2019/20 rozpoczęliśmy bardzo dobrze – w samym lipcu odnotowaliśmy 23-procentowy wzrost wartości zamówień rok do roku, do 39 mln zł” – skomentował prezes Krzysztof Krempeć, cytowany w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. wyniósł 1,65 mln zł wobec 2,31 mln zł zysku rok wcześniej.

Źródło: ISBnews

Orbex
gpw

Sytuacja na wykresie:

Na notowaniach spółki niewiele się dzieje. Trwa powolny, mało dynamiczny ruch spadkowy. Wydaje się, że obecnie także cena może zacząć spadać. Blisko mamy linię trendu, a obroty nie wskazują na duże zainteresowanie akcjami. Jedyna nadzieja w opublikowanych wynikach, które są lepsze niż przed rokiem. Jeżeli jednak nawet to nie pomoże, trudno będzie oczekiwać nagłych wzrostów.

źródło xStation 5

Czytaj także: Moonlit z umową na wydanie i promocje nowej gry. Tytuł pojawi się na platformie SteamConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here