Naga MarketsGrupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

mercor

Akcje spółki drożeją od kilku sesji, wczoraj o ponad 2%. Ruch wsparty jest lekki wzrostem obrotów. Spoglądając na wykres dzienny, widać że cena zmierza do okolic szczytu z połowy czerwca powyżej 8 zł. Powodem zwyżki mogą być wczorajsze dane dotyczące zamówień za wrzesień bieżącego roku. W tym miesiącu spółka pozyskała zamówienia o wartości ok. 34,7 mln zł. Oznacza to wprawdzie spadek o 5%, aczkolwiek ważniejsze są dane zsumowane od stycznia. Tu wzrost zamówień wynosi 3%, a ich wartość przekracza poziom 210 mln zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Elektrotim specjalizuje się w wykonawstwie instalacji elektrycznych i systemów automatyki dla budownictwa i przemysłu.

elektrotim

Spółka poinformowała wczoraj o wygranej w przetargu Tauron Dystrybucja na prace przy rozbudowie infrastruktury technicznej Systemu Łączności Dyspozytorskiej. Wartość kontraktu sięga 10,65 mln zł. Kurs nie reagował na podane informacji i od kilku tygodni koryguje zwyżkę z koca sierpnia. Łagodność spadków może sprawić, że tamto odbicie znajdzie w końcu swoją kontynuację, zwłaszcza gdyby zaczęły potwierdzać się zapowiedzi prezesa o tym, że jeszcze w tym roku wyniki radykalnie się poprawią. Dotychczasowe straty to wina zamówień z lat 2016-17 o niskich marżach. Od początku roku do końca sierpnia zamówienia spółki wzrosły o 68% i mają one charakteryzować się większą zyskownością dla firmy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here