Naga MarketsSamochody MercedesaGigant z rynku motoryzacji, Mercedes-Benz, współpracuje z Ocean Protocol w celu wykorzystania technologii blockchain do gromadzenia i przechowywania danych w celu ich ostatecznej monetyzacji.

  • Mercedes-Benz zaczyna wykorzystywać blockchaina w kwestii gromadzenia danych.
  • Ma korzystać z technologii Ocean Protocol.

Mercedes-Benz wypływa na ocean

Ocean Protocol, zdecentralizowany protokół wymiany danych, koncentrujący się na gromadzeniu, udostępnianiu i monetyzacji danych, ogłosił start pilotażowego projektu partnerskiego z firmą Daimler AG, producentem Mercedes-Benz.

Oddział Daimlera w Azji Południowo-Wschodniej będzie wykorzystywać rozwiązania oparte na blockchainie do gromadzenia danych firmy i zarabiania na nich.

“Wierzymy w moc blockchaina”

Ocean ma nadzieję, że program okaże się przełomem dla firmy.

Z kolei Hartmut Muller, wiceprezes Daimlera ds. IT, stwierdził, że widzi w nowej technologii wielki potencjał.

Wierzymy w moc blockchaina do odblokowywania wartości danych w sposób zdecentralizowany – tłumaczył.

Frank Schur, starszy menedżer ds. technologii informatycznych w Daimler Singapore, określił zdecentralizowane rynki danych jako „interesującą pozycję” zapewniającą „ekscytującą okazję do agregacji danych z jasnym podejściem kompensacyjnym”.

Wszystko będzie oparte na Compute-to-Data. To usługa, która została uruchomiona w połowie maja. Zdaniem firmy ma na celu umożliwienie podmiotom zachowanie prywatności danych, a stronom trzecim wykonywanie „określonych zadań obliczeniowych”. 

Motoryzacja a kryptowaluty i blockchain

To nie pierwsza taka inicjatywa. W 2018 r. Stephen James, przedstawiciel BMW i MINI z siedzibą w południowo-wschodniej Anglii, poinformował, że sprzedawane przez niego modele samochodów będzie można nabyć za pomocą kryptowalut.

Z kolei w 2019 r. firma PlatOn z rynku blockchain stworzyła platformę do przechowywania danych i obliczania ceny używanych samochodów.

Z kolei dwa lata temu świat obiegła wiadomość o zawiązaniu Otwartej Inicjatywy Blockchainowowej Branży Mobilności (MOBI). W skład koalicji weszły wtedy m.in. BMW, Ford, General Motors, Renault, Bosch, ZF, Accenture, IBM oraz firmy specjalizujące się w technologii sieci bloków: Consensys i Hyperledger. Celem było i jest rozwijanie blockchania na rynku samochodowym.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here