Naga MarketsMercator zderzył się z efektem bazy - zapiski giełdowego spekulantaSkokowy spadek notowań zaliczył podczas poniedziałkowego otwarcia Mercator Medical. Spółka, która była jednym z czołowych liderów pandemii, teraz nieustannie obniża swoje notowania. Powodem dużej luki na otwarciu sesji były szacunkowe wyniki za III kwartał. Spółka podała, że w tym okresie wypracowała ok. 49 mln zł wyniku EBITDA (spadek o 87% r/r) i ok. 36,3 mln zł zysku netto (spadek o 90% r/r) przy 361,8 mln zł przychodów ze sprzedaży (spadek o 40% r/r).

W ujęciu procentowym spadki wyników robią wrażenie i nie dziwi sytuacja n wykresie, tym bardziej, że niewątpliwy sukces spółki za okres pandemii i zwiększenie skali biznesu zostały już dawno przez rynek wycenione. “Trzeci kwartał 2020 roku należał już do okresu rekordowo wysokich cen rękawic jednorazowych, co przełożyło się na jedne z najwyższych w dotychczasowej historii wyników finansowych Grupy Mercator Medical. W rezultacie przy ocenie wyników III kwartału 2021 roku należy mieć na względzie efekt bardzo wysokiej bazy.Nowe minima

Jednocześnie wciąż zniżkujące rynkowe ceny rękawic i bardzo duża dostępność towarów wywarły ogromną presję marżową w segmencie dystrybucyjnym, co z kolei można uznać za główną przyczynę negatywnych tendencji w ujęciu kwartał do kwartału” – powiedział dyrektor finansowy w Mercator Medical Michał Romański.

mercator


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie bitcoin | notowania ciech | pge gpw | pln kurs | kurs akcji cdr | euro korona norweska | ciech akcje rekomendacje |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here