Naga MarketsMercator z kwartalnym spadkiem wyników - zapiski giełdowego spekulantaMercator Medical odnotował 286,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2021 r. wobec 21,27 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 296,9 mln zł wobec 30,77 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 301,64 mln zł wobec 35,29 mln zł rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 551,64 mln zł wobec 202,77 mln zł rok wcześniej. Wyniki w ujęciu rok do roku są nadal imponujące, jednak już w ujęciu kwartalnym wyraźnie zaznaczają lokalny szczyt wynikowy, który spółka ma za sobą. To główny powód dlaczego kurs nie reaguje specjalnie na kolejne mocne wyniki.

  • Wyniki Mercatora nadal na wysokim poziomie
  • Dynamika kwartalne jednak spada, podobnie jak wolumeny sprzedaży

Mercator Medical sprzedał w pierwszym kwartale 2021 roku prawie 1,24 mld szt. rękawic, co w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, w którym sprzedano prawie 1,7 mld szt. rękawic, jest wynikiem gorszym o 26,9%. Z kolei sprzedaż ilościowa rękawic w pierwszym kwartale w porównaniu do czwartego kwartału 2020 jest niższa o 16,4%, a w grupie rękawic diagnostycznych niższa o 16,5%.

Te artykuły również Cię zainteresują
W kanale spadkowym

Biorąc pod uwagę nadzieje na wygasanie pandemii za sprawą postępujących szczepień, należy nastawić się, że przynajmniej chwilowe rekordy sprzedażowe spółka ma już za sobą. Jednocześnie należy podkreślić, że spółka rekompensuje niższą sprzedaż, wyższymi cenami rękawic. Na wykresie kurs testuje opór w rejonie 260 zł. Ewentualne wybicie mogłoby otworzyć drogę do okolic górnej krawędzi kanału spadkowego.

mercator


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje | akcje lotosu | mercator kurs akcji | dolar online | usd kurs |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here