Naga MarketsMercator z kolejnymi dużymi zamówieniami - zapiski giełdowego spekulantaGłówny i pierwszy beneficjent pandemii, producent rękawic medycznych, spółka Mercator Medical, powróciła w miniony piątek do wzrostów, które były kontynuowane także podczas poniedziałkowej sesji. 3 dniowa korekta sięgła w szczycie około 30%, po czym wczoraj dochodziło do naruszania historycznego maksimum. Wszystko za sprawą fenomenalnych wyników kwartalnych oraz zapowiedzi spółki, że nie są to wyniki jednorazowe. Patrząc na informacje o kolejnych zamówieniach, wydaje się, że są podstawy aby liczyć na kolejne udane okresy. Wczoraj Mercator poinformował, że jej tajlandzka spółka zależna podpisała dwa kontrakty na dostawy rękawic z Unispace Health Pty Limited.

  • Spółka zależna Mercator Medical pozyskała kolejne 2 zamówienia
  • Na wykresie kurs odnotował nowe maksima

Łączna wartość dostaw objętych umowami wynosi ok. 350,17 mln zł czyli przekracza 10% wartości skonsolidowanych przychodów za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych. Przypomnijmy, że opublikowane niedawno szacunki wyników za II kwartał wskazały na zysk netto ponad 209,2 mln zł, co stanowi historyczny rekord firmy. Zdaniem spółki, rosnący popyt i ceny w okresie pandemii sprawiają, że wynik ten jest możliwy do pobicia.

Nowe maksima

Wydaje się więc, że pod to toczy się teraz gra na wykresie, dodatkowo wspierana słabymi informacjami o pandemii czyli dalszym wzrostem zachorowań oraz prognozami zbliżającej się drugiej fali pandemii.

mercator


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here