Naga MarketsMercator wciąż traci. Ubiegły tydzień upłynął na GPW pod znakiem lekkiej korektyZa nami tydzień lekkiej korekty na GPW (-1,5% WIG20) i nowych szczytów na NYSE (+1,7% S&P) po dobrym starcie sezonu wyników za 3Q’21. U nas oficjalnie sezon startuje dzisiaj, ale już sporo spółek opublikowało szacunkowe dane. Na ten moment z grona 15 firm ponad 70% pozytywnie zaskoczyło, choć mniej niż połowa zanotowała wzrosty kursów akcji.

Akcje Mercaotra Medical wciąż notują dwucyfrowe spadki

Największe zwyżki obserwowaliśmy w przypadku producenta tarcicy KPPD (+23%), gamingowego CIG (+7%) czy przemysłowego Alumetal (+6%). Z kolei dwucyfrowe spadki zaliczył Mercator (-23%) i LPP (-14%). Na NYSE również nie brakowało dużych rozczarowań. W piątek akcje SNAP straciły 27% (słabe przychody po zmianie polityki prywatności Apple i wpływ problemów z globalnymi łańcuchami dostaw na wydatki reklamowe).Ciekawie było również na rynku surowców, który dotknęła mocna korekta po zapowiedziach chińskich władz o ustabilizowaniu cen węgla energetycznego. Taniały metale przemysłowe. Z drugiej strony lekkie wzrosty zanotowały surowce rolne i metale szlachetne, a nowe rekordy zanotował Bitcoin. Oprócz sezonu wyników w centrum uwagi inwestorów pozostają rosnące oczekiwania inflacyjne i rentowności obligacji, gdzie 10-latki zbliżają się do najwyższych w tym roku poziomów. Jerome Powell powiedział w piątek, że Fed uważnie monitoruje presję cenową i odpowiednio się dostosuje.

Globalne ograniczenia i niedobory w łańcuchu dostaw, które doprowadziły do podwyższonej inflacji, „prawdopodobnie utrzymają się dłużej niż wcześniej oczekiwano, zapewne jeszcze w przyszłym roku”, powiedział Powell, dodając, że „nadal jest najbardziej prawdopodobnym scenariuszem”, że ograniczenia te złagodzą się. Dziś nastroje są neutralne. Rynki czekają na kolejne raporty gigantów technologicznych (m.in. Amazon, Apple, Facebook, Microsoft i Twitter). Turecka lira jest najtańsza w historii po zapowiedzi wydalenia 10 dyplomatów.

Autor: Krystian Brymora

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gielda | aktualny kurs franka | nasdaq akcje | cyfrowy polsat notowania | mbank akcje prognozy | azoty cena akcji | akcje mercator medical |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here