Naga Markets

Mercator – rekordowe wyniki i realizacja zysków - zapiski giełdowego spekulantaDuże spadki odnotowaliśmy wczoraj na akcjach lidera koronowirusowej hossy czyli spółki Mercator Medical, zajmującą się produkcją rękawic medycznych, która jako pierwsza na warszawskim parkiecie zaczęła silnie drożej w okresie wybuchu pandemii. Wczoraj spółka pokazała wyniki za całe pierwsze półrocze i co może zaskakiwać, zwłaszcza inwestorów z krótszym stażem, rekordowe wyniki okazały się być świetną okazją do realizacji zysków.

• Mercator Medical podtrzymuje mocne wyniki
  • Na spadającym rynku nie zatrzymały one przeceny

Mercator Medical zanotował w pierwszej połowie 2020 roku 269,9 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA i 231,1 mln zł zysku netto przy 578 mln zł przychodów. Trwająca pandemia koronawirusa gwałtownie zwiększyła globalne zapotrzebowanie na jednorazowe rękawice ochronne i medyczne. W oczywisty sposób sytuacja ta sprzyja producentom i dystrybutorom tego strategicznie ważnego asortymentu.

Nadal trend wzrostowy

Warto tu wspomnieć o najlepszym w historii II kwartale, kiedy wyniki spółki były lepsze niż łączne wyniki z wielu ostatnich lat. Wczoraj mieliśmy porządne spadki, jednak po za samą realizacją zysków (od początku roku kurs wzrósł o kilka tysięcy procent) obwiniać należy mocne pogorszenie nastrojów na szerokim rynku. Najbliższe wsparcie mamy w rejonie 255-260 zł.