Naga MarketsMercator odnotował największe spadki wśród blue chipów. W poniedziałek na GPW dominowała czerwieńPoniedziałkowa sesja zakończyła się spadkami niemal wszystkich głównych indeksów na GPW. Wśród blue chipów największe spadki zanotował Mercator, który mimo informacji o możliwym skupie akcji własnych stracił 6,9%, oraz Allegro (-3,16%), czyli dwie spółki, które w piątek zaliczyły największe wzrosty.

Akcje Mercatora spadły wczoraj aż o 6,9%

Największy wzrost tym razem przypadł w udziale JSW (+5,4%), które to z kolei na ostatniej sesji najmocniej traciło. Ostatecznie WIG20 zakończył sesję 0,6% pod kreską, nieco mniej (0,5%) stracił WIG, mWIG40 spadł o 0,4%, natomiast sWIG80 jako jedyny zyskał 0,1%. Na szerokim rynku najmocniejsze wzrosty zaliczyli wczoraj MFO (+9,6%) i Harper Hygienics (+9,4%), z kolei najpoważniejszy spadek zanotował producent słodyczy – grupa Otmuchów, tracąc 22%.Rynki europejskie wskazywały na mieszane nastroje, DAX i FTSE straciły odpowiednio 0,05% i 0,3%, z drugiej strony francuski CAC zyskał 0,1%. Za oceanem królowała zieleń, S&P podniosło się o 0,1%, Nasdaq wzrósł 0,2%, a DJI zakończyło sesję 0,3% nad kreską. Jedną z ciekawszych spółek była tam Tesla, która straciła 4,9% po tym, jak Elon Musk zapytał w sobotę na Twitterze, czy powinien sprzedać 10% swoich akcji w związku z planami wprowadzenia podatku od niezrealizowanych zysków kapitałowych.

W Azji o poranku nieco mniej optymizmu, NIKKEI zniżkuje 0,7%, natomiast Shanghai Composite nieśmiało podnosi się w granicach 0,05%. Tamtejsze rynki oczekują na czwartkowy Dzień Singla – największy festiwal zakupowy. Kontrakty terminowe na światowe indeksy wskazują na przewagę negatywnych nastrojów.

Autor: Anna Madziar

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jen kurs | dolar australijski pln | akcje benefit | budimex akcje | giełda forum | biomed lublin | kurs dolara do złotówki |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here