Naga MarketsGrupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych.

źródło xStation 5

Akcje spółki drożały o około 6% podczas środowej sesji, jednak nie udało się dowieźć tak dobrego wyniku do zakończenia dnia. Wydaje się, że była to pozytywna reakcja rynku na doniesienia o ukończeniu budowy fabryki rękawic w Tajlandii. Spółka uruchomiła ósmą linię produkcyjną, w ten sposób kończąc inwestycję o wartości 119 mln zł. Dzięki niej zwiększono moce produkcyjne grupy o ponad 150%, do ponad 3 mld sztuk rękawic rocznie. Jest to największa inwestycja w historii spółki, która powinna przekładać się na polepszenie wyników finansowych w przyszłości. Niedawno spółka opublikowała także wyniki za pierwsze półrocze. W tym okresie zanotowano 5,55 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,87 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach w wysokości 178,13 mln zł wobec 149,3 mln zł rok wcześniej. Wydaje się więc, że tegoroczna przecena ma szansę przejść niebawem do historii.Protektor jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa.

źródło xStation 5

Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji ponad 9% przy bardzo wysokich obrotach. W ten sposób kurs wyszedł na nowe, kilkuletnie maksima. Powodem zwyżki była informacja o tym, że Luma Holding podwyższyła cenę w wezwaniu na akcje spółki do 5 zł z 4,2 zł wcześniej i wydłużyła jednocześnie termin przyjmowanie zapisów w wezwaniu do 16 października. Nie dziwi więc, że kurs błyskawicznie zbliżył się do okolic 5 zł. Od początku roku wzrosty sięgają już 30%, a kurs rośnie w stabilnym tempie od początku 2015 roku.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here