Naga MarketsMercator Medical zyskał w poniedziałek na zamknięciu 72,19%!
Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical

Poniedziałkowa sesja trwała dla akcji spółki Mercator Medical mniej niż 3 godziny. Taki stan rzeczy był spowodowany bardzo mocnym wzrostem, oraz teoretycznym kursem otwarcia przekraczającym o kilkadziesiąt procent kurs odniesienia z piątkowej sesji. Kurs przez ponad 5 godzin był zawieszony na górnych widełkach, aby kwadrans po 14 wystartować, na poziomie 275 zł., co stanowiło wzrost o około 60%.

  • Mercator Medical odnotował w II kwartale zysk na poziomie 209 mln zł.
  • Taka wartość jest o ponad 700 razy wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
  • Kurs akcji na zamknięciu sesji wyniósł 291 zł., co stanowiło wzrost o ponad 72%.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs akcji Mercator Medical eksplodował

Podczas poniedziałkowej sesji, inwestorzy nie mieli pełnych 8 godzin na handel walorami jednego z czołowych producentów jednorazowych rękawiczek. Kurs był zawieszony na górnych widełkach, a było to spowodowane wyśmienitymi wynikami za II kwartał bieżącego roku. Ponad 600 inwestorów chciało zakupić akcje na otwarciu PKC – po każdej cenie, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

Po otwarciu notowań, kwadrans po godzinie 14, na poziomie 275 zł. kurs nieco stracił i spadł na moment w okolice 250 zł. Kolejne minuty to jednak rajd na północ, którego efektem było osiągnięcie historycznego szczytu notowań: 302 zł.

Na zamknięciu sesji walory drożały o 72,19% a kurs wyniósł 291 zł. Obroty jak na walor notowany w mniejszym indeksie mWIG40 były olbrzymie. Wyniosły dokładnie 99,2 mln zł., co pozwoliło na zajęcie 2 miejsca w rankingu najbardziej aktywnych podczas poniedziałkowej sesji, bezpośrednio za gamingowym gigantem: CD Projektem.

Notowania akcji Mercator Medical z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Mercator Medical zyskał od początku roku blisko 3000%.

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Mercator lepszy od Malezyjskich gwiazd

Bloomberg, w jednej ze swoich analiz zestawił Mercatora z innymi firmami o podobnym profilu działalności. Padło na Top Glove Corp Bhd oraz Supermax Corp Bhd. Każda ze spółek zyskała bardzo mocno na pandemii COVID-19, a wzrosty na walorach polskiej spółki były najbardziej dynamiczne.

Warto podkreślić, że polski Mercator ma silne powiązania z Azją Południowo-Wschodnią, za sprawą swojej fabryki umiejscowionej w Tajlandii.

Porównanie stopy zwrotu na wybranych walorach. Źródło: bloomberg

Mercator Medical zajmuje się produkcją wysokiej jakości diagnostycznych jednorazowych rękawic lateksowych, pudrowanych oraz bezpudrowych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here