Naga MarketsMercator Medical z największymi spadkami, w Ameryce spadek S&P 500Pomimo dobrego startu notowań za Oceanem, z biegiem wczorajszego dnia indeksy obsuwały się – przy czym indeks Nasdaq i tak zakończył dzień na 0,5%-owym plusie, w przeciwieństwie do indeksu S&P500, który uległ podaży i ostatecznie przecenił się o 0,44%. Do pogorszenia nastrojów przyczyniły się zapowiedzi kolejnych lockdownów i restrykcji.

Mercator spadł o prawie 20%, CD Projekt z największym wolumenem

Zagrożenie pełnego lockdownu widnieje m.in. nad Nowym Jorkiem, w Londynie od jutra wprowadzone zostaną większe restrykcje, a Holandia wprowadza ścisły lockdown na co najmniej 5 tygodni. Proponowany w USA pakiet fiskalny opiewający na 908 mld USD, może zostać rozbity na 2 części – część sporna ma być wydzielona, aby ułatwić wprowadzenie finansowania, co do którego jest większa zgodność negocjujących stron.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj kluczowe krajowe indeksy odnotowały spadki. W indeksie blue chipów najmocniej tracącym walorem były akcje CD Projektu, choć zakończenie dnia z 7,6%-owym spadkiem i tak należy uznać za pokaz siły „byków” odnosząc się do minimów z pierwszych minut notowań, gdy spółka chwilowo przeceniła się nawet o 25%. Producent gry „Cyberpunk 2077” odnotował drugi dzień z rzędu sesję z wolumenem przekraczającym 1 mld zł. Niezadowolenie graczy z wadliwie działającego tytułu spowodowało reakcję ze strony studia, które wydało oświadczenie, w którym obiecuje naprawę błędów (na styczeń i luty planowane są 2 duże poprawki) oraz ewentualny zwrot pieniędzy za wersje na PlayStation 4 i Xbox One dla zgłaszających się użytkowników.

WIG w układzie dziennym

Na II miejscu pod względem wartości obrotu znalazł się Mercator Medical, choć w ramach kryterium spadków (-19,5%) został liderem na głównym rynku. Producent rękawic podążał w kierunku wyznaczonym przez liderów branży (m.in. Top Glove) – na spadki emitentów wpłynęła opinia analityków J.P. Morgan, którzy podkreślają, że najlepsze czasy branża ma już za sobą. Z pozostałych tematów: 1) LPP w styczniu przyszłego roku rozpocznie budowę centrum dystrybucyjnego, wartość inwestycji szacowana jest na 200 mln zł – spółka otrzyma wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. 2) Famur poinformował o kolejnej umowie o wartości 20 mln Euro na dostawę maszyn górniczych. 3) Spółka zależna Unimotu zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą realizacji projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 108 MW – wartość inwestycji po wybudowaniu szacowana jest na 350 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here