Naga MarketsMercator Medical - wynikowy szczyt już za nami. Rynek wycenia powrót do normalności - zapiski giełdowego spekulantaŚrodowa sesja nie należała do udanych na warszawskim parkiecie, od kilku dni na rynku panuje słaby nastrój. Sentymentowi nie jest w stanie oprzeć się także lider hossy czasów pandemii czyli Mercator Medical. Spółka traci na wartości już od kilku dni, co mogliśmy wiązać ze zbliżającymi się szacunkowymi wynikami za I kwartał. Opublikowane wstępne dane, na pierwszy rzut oka wyglądają oczywiście imponująco, spółka tylko w I kwartale zarobiła na czysto 14 razy więcej niż rok temu. Mercator Medical odnotował skonsolidowany zysk netto wysokości ok. 287,4 mln zł. Jeżeli jednak przyjrzymy się wnikliwiej wynikom i komentarzom prezesa, rysuje się zupełnie inny obraz. Przede wszystkim, spółka ma rekordowe wyniki za sobą.

  • Mercator Medical z dużą poprawą wyników w ujęciu rocznym
  • Ujęcie kwartalne wskazuje na stabilizację wyników

Pandemia powoli ustępuje i mogę być one trudne do powtórzenia. Wynik netto za I kwartał jest już drugim niższym kwartałem, co wskazuje, że pewien szczyt w wynikach mamy już za sobą. Po za tym, wynik był niższym od oczekiwań. Nie dziwią zatem rosnące obawy, że wyniki coraz bardziej oddalają się od historycznych rekordów z ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne wybicie w dół

W komentarzu, spółka przyznała, że wcześniej szacowała powolny spadek popytu i cen rękawic medycznych od II kwartału roku, jednak proces ten rozpoczął się już wcześniej. Na wykresie z dużym impetem przełamany został poziom 300 zł i obecnie kurs testuje wsparcie przy 255 zł.

mercator


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | bitcoin kurs dzisiaj | sp500 wykres | orlen kurs akcji | dolar prognoza |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here