Naga MarketsGrupa Mercator Medical, producent rękawic jednorazowych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku z siedzibą w Krakowie, przekazał Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych 370 tys. materiałów opatrunkowych, które mogą zostać wykorzystane w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Wartość darowizny to blisko ćwierć miliona złotych.

Mercator Medical przekazuje RARS materiały opatrunkowe

– Zarówno trwająca trzecia fala pandemii, jak i pojawiające się nowe mutacje koronawirusa, mogą okazać się dla nas niezwykle niebezpieczne. To szczególny czas, w którym wszyscy powinniśmy zadbać o swoje wzajemne bezpieczeństwo – komentuje dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A. – A troska, jak i przeciwdziałanie zakażeniom, wpisane są w DNA Grupy Mercator Medical. To dlatego postanowiliśmy przekazać kompresy medyczne do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, aby mogły one wesprzeć polskie szpitale podczas akcji szczepień – dodaje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przekazane przez Grupę Mercator Medical produkty to głównie jałowe i niejałowe kompresy z włókniny bawełnianej, które mogą służyć do pielęgnacji i zaopatrywania ran oraz mogą być wykorzystane przez służbę zdrowia podczas szczepień w całej Polsce. Grupa przekazuje także jałowe serwety operacyjne z włókniny w 100% bawełnianej, bielonej bezchlorowo, z tasiemką i elementem radiocieniującym, ułatwiającym przeprowadzenie zabiegów na sali operacyjnej.

Łącznie Grupa Mercator Medical przekazała prawie 370 tys. produktów z włókniny o wartości blisko 250 tys. zł.

Mercator Medical od samego początku aktywnie wspiera walkę z COVID-19 poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio – mówi dr Wiesław Żyznowski, Prezes Zarządu Mercator Medical S.A. – Realizujemy akcję #wspólnieprzeciwwirusowi, kierowaną głównie do placówek medycznych i opiekuńczych. To one są dla nas absolutnym priorytetem, a wynika to z naszego poczucia odpowiedzialności za tych wszystkich, którzy są szczególnie narażeni na zachorowanie SARS-CoV-2 i dla których ta choroba może być szczególnie, a nawet śmiertelnie, niebezpieczna. Poczucie wspólnoty i solidarności zagrożenia z powodu pandemii to emocje, które na nas znacząco wpływają i które determinują nasze aktywności w obszarze CSR – dodaje.

Od początku pandemii koronawirusa Grupa Mercator Medical przekazała już 1,8 mln rękawic jednorazowych, 50 tys. maseczek i 3 tys. opatrunków ponad 60 polskim instytucjom, głównie szpitalom, domom pomocy społecznej, hospicjom, fundacjom czy jadłodajniom dla bezdomnych i potrzebujących, jak również Agencji Rezerw Materiałowych, Ministerstwu Zdrowia czy Komendzie Głównej Policji. Także Mercator Medical (Thailand) Ltd., produkcyjna spółka Grupy zlokalizowana w Tajlandii, aktywnie zaangażowała się w walkę z wirusem SARS-CoV-2, przekazując kilku lokalnym szpitalom i punktom lokalnej administracji rękawice lateksowe.

Mercator Medical S.A. z siedzibą w Krakowie to producent rękawic jednorazowych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Na tych rynkach jest jednym z najważniejszych graczy w Polsce oraz liczącym się podmiotem na arenie międzynarodowej. Historia firmy sięga 1989 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here