Naga Marketsmercator

Kolejne dwie umowy o wartości ponad 350 mln zł na dostawy rękawic do krajów anglojęzycznych zostały właśnie zawarte przez Grupę Mercator Medical, producenta rękawic medycznych i dystrybutora materiałów medycznych jednorazowego użytku z siedzibą w Krakowie.

Grupa Mercator Medical zawarło dwie umowy na dostawy rękawic do krajów anglojęzycznych

Stroną umów jest Mercator Medical (Thailand) Ltd., produkcyjna spółka Grupy Mercator Medical, która podpisała kontrakty na dostawy rękawic z grupą Unispace. Ich wartość w przeliczeniu to 350.170 tys. zł, a realizacja ma nastąpić do końca marca przyszłego roku (RB 35/2020).

– Nasze produkty są doceniane na całym świecie, a obecnie dostarczamy je już do ponad 70 krajów na pięciu kontynentach. Systematycznie umacniamy pozycję rynkową, a dwie istotne nowe umowy są tego kolejnym dowodem – mówi Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. finansowych Mercator Medical S.A.

– Nasze fabryki w Tajlandii cały czas pracują na pełnych mocach, choć i tak – z uwagi na trwającą pandemię – w oczywisty sposób nie są w stanie zaspokoić całego popytu. Jako producenta rękawic cieszy nas korzystna sytuacja rynkowa, która przełożyła się na środowisko rosnących cen. Spodziewamy się, że marże naszej tajlandzkiej spółki zależnej będą jeszcze rosły w drugim półroczu. Nieustannie pracujemy również nad rozwojem segmentu dystrybucyjnego, który jest naszym drugim głównym obszarem działalności – dodaje CFO Grupy Mercator Medical.

Omawiane kontrakty z grupą Unispace to kolejne duże umowy, dotyczące dostaw do Wlk. Brytanii, USA i Australii. Na początku lipca br. Grupa Mercator Medical poinformowała o wzroście kontraktów segmentu produkcyjnego w tym zakresie łącznie o ponad 264 mln zł (RB 32/2020 i 33/2020). Mercator Medical (Thailand) Ltd. zawarła wówczas kontrakt z Unispace Health Pty Limited z siedzibą w Sydney o wartości, w przeliczeniu, około 169 mln zł.

Jednocześnie podtrzymane zostały dostawy do Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie, z tym że wartość umów z tym podmiotem (RB 25/2020 i 27/2020) została skorygowana w dół o około 10,5 mln zł, do 159,3 mln zł. Z kolei 3 mln zł to wartość kontraktów z Unispace of North America. Znacznie większe dostawy do Ameryki Północnej są już realizowane na bazie umów z Ammex Corp. z siedzibą w stanie Waszyngton.

Aktualizacja umów zawieranych od października zeszłego roku do 3 kwietnia br. (RB 6/2020 i 13/2020) oznaczała dodatkowe około 44,4 mln zł sprzedaży, a umowy zawarte po tej dacie opiewają na 58,2 mln zł. Łączna wartość omawianych umów ze spółkami Unispace i Ammex to około 902,7 mln zł.

Prowadzona z sukcesem działalność biznesowa umożliwia Grupie Mercator Medical systematyczne zwiększanie aktywności w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Od początku pandemii krakowska spółka prężnie angażuje się w walkę z COVID-19 poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio licznym placówkom medycznym i opiekuńczym.

Do tej pory firma przekazała już blisko 1,6 miliona rękawic diagnostycznych oraz 50 tys. maseczek 55 różnym instytucjom, głównie szpitalom, domom pomocy społecznej, hospicjom oraz fundacjom (w tym Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa, Fundacji Sióstr św. Dominika), jak również Komendzie Głównej Policji, Agencji Rezerw Materiałowych czy Ministerstwu Zdrowia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDekpol Deweloper wprowadził do oferty inwestycje w Gdańsku z 76 lokalami
Następny artykułKoronawirus: 337 nowych przypadków COVID-19, liczba zarażonych sięgnęła 43 402 – podaje MZ
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here