Naga MarketsMercator Medical stracił wczoraj ponad 5 procent i był najsłabszy w indeksie WIG20Wczorajszą sesję amerykański indeks szerokiego rynku S&P 500 zakończył w okolicy poziomu odniesienia z zamknięcia poprzedniej sesji, a indeks spółek technologicznych zyskał 0,7%. Pomimo zaskakująco dobrych wyników amerykańskich spółek, w tym tych największych spod akronimu FAAMNG, rynek nie reaguje mocnymi wzrostami, prawdopodobnie inwestorzy spodziewali się solidnych wyników, i znacząca część sukcesu amerykańskich spółek jest już zdyskontowana w cenach.

Mercator Medical najsłabszym walorem wśród blue chipów

Wczoraj wyniki opublikował Facebook, który obecnie traci w handlu pozasesyjnym ok. 3,5%, skorygowany zysk na akcję spółki w II kw. wyniósł 3,61 USD wobec konsensusu 3,03 USD, przychody wzrosły do 29,08 mld wobec oczekiwań na poziomie 27,89 mld zł, przy wzroście o 56% r/r, jednak władze spółki ostrzegają, że tempo wzrostu przychodów może spaść w II połowie roku, co może skłaniać inwestorów do realizacji zysków. Dziś wyniki przedstawi Amazon, Mastercard, Comcast, AstraZeneca i inni. Kluczowym wczorajszym wydarzeniem było posiedzenie Fed.Zgodnie z oczekiwaniami pozostawiono stopy procentowe na niezmienionym poziomie i pozostaną takie do czasu osiągnięcia pełnego zatrudnienia. Inflacja zdaniem prezesa Fed Jerome’a Powella z czasem powinna zacząć spadać i wynika z ponownego otwarcia gospodarki – z podaży nienadążającej za popytem. Fed posiada obecnie tymczasowe instrumenty repo, jednak zdecydował się na utworzenie stałego instrumentu obejmującego operacje repo (SRF), w celu wspierania skutecznej polityki pieniężnej.

Krajowe indeksy odnotowały w środę umiarkowane wzrosty. W indeksie blue chipów przecenie uległy jedynie walory Mercatora (-5,5%), Allegro (-3,5%), KGHM (-1,1%) i Asseco (-0,4%), na przeciwległym biegunie dominowały banki z Santanderem na czele (+5,6%), solidnie zyskał również PKN Orlen (+3%), który opublikował dziś wyniki za ubiegły kwartał – zysk netto wyniósł 2,2 mld zł, przychody wzrosły o 73% r/r do 29,4 mld zł. W indeksie mWIG40 najsłabszym walorem była Celon Pharma (-1,8%), a liderem wzrostów został Kruk (+5,7%).

WIG w układzie dziennym
WIG w układzie dziennym

W indeksie sWIG80 najgłębszą przecenę zaliczyła Trakcja (-5,4%), a zauważalne odbicie po miesięcznej fali wyprzedaży odnotowała Mangata (+6,8%). Z pozostałych spółek: 1. Zysk netto Orange w II kw. wyniósł 116 mln zł wobec 52 mln zł przed rokiem, przy konsensusie 87,3 mln zł. 2. Energa według szacunków wypracowała 284 mln zł zysku netto w ubiegłym kwartalne wobec 878 mln zł straty w ubiegłym roku. 3. Strata netto XTB w II kw. wyniosła 23,9 mln zł wobec 117,5 mln zł zysku netto przed rokiem.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ccc akcje kupno | sp500 notowania | selvita kurs akcji | gbp online | livechat akcje notowania | kurs forinta prognozy 2021 | frank pln |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here