Naga Marketsmercator
SONY DSC

Inwestorzy złożyli oferty na 196,6 tys. walorów o wartości 10,6 mln zł. Spółka przyjęła je wszystkie, a transakcje zostały już rozliczone.

Mercator podzieli się zyskami z akcjonariuszami

To dla nas bardzo dobra wiadomość – mówi Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. finansowych Mercator Medical S.A. – Cieszymy się, że możemy podzielić się zyskami z akcjonariuszami i to nie tylko poprzez dywidendę, której wypłata nastąpi w przyszły piątek, ale także – mając na względzie ograniczenia formalne co do wysokości dywidendy za rok 2019 – właśnie poprzez skup akcji własnych – tłumaczy.

Proces zakupu akcji własnych spółki Mercator Medical w celu umorzenia odbył się na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia z 3 czerwca br., która upoważniła Zarząd do skupu akcji własnych po cenie maksymalnej 54 zł za akcję, za łącznie 30,7 mln zł.

Mamy nadzieję, że inwestorzy doceniają przejrzystość procesu – komentuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. finansowych Mercator Medical S.A. – Jednocześnie dziękuję w imieniu całego zespołu Grupy Mercator Medical za zaufanie, gdyż pomimo ceny skupu przekraczającej cenę rynkową z okresu zapisów, inwestorzy odpowiedzieli na ofertę jedynie w około jednej trzeciej. Dowodzi to wiary w perspektywy rozwoju naszej Grupy – dodaje.

Mercator Medical chętnie dzieli się swoim sukcesem nie tylko z inwestorami, ale także z
potrzebującymi, aktywnie angażując się w walkę z COVID-19 poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio. Łącznie od marca spółka przekazała już blisko 1,5 miliona rękawic diagnostycznych oraz 50 tys. maseczek rozlicznym instytucjom, między innymi Komendzie Głównej Policji, szpitalom w Krakowie, Bielsku-Białej, Szczecinie i Poznaniu, Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa, domom pomocy społecznej w powiecie krakowskim, Fundacji Sióstr św. Dominika, Agencji Rezerw Materiałowych czy Ministerstwu Zdrowia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcjonariusze ATM zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy za 2019 r.
Następny artykułPGNiG: Nabór do konkursu INGA przedłużony do 9 X, budżet wynosi 311 mln zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here