Naga MarketsMercator Medical: ponad 200 mln zł zysku w II kwartale 2020 r.
SONY DSC

Krakowski producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku, Mercator Medical, przedstawił szacunkowe wyniki za drugi kwartał 2020 roku. Potwierdzają one kontynuację pozytywnych trendów, obserwowanych w poprzednim kwartale. Spółka odnotowała kolejne rekordy – 374 mln zł przychodów, 209 mln zł zysku netto i 233 mln zł wyniku EBITDA.

Wybrane skonsolidowane rezultaty finansowe

Popyt na globalnym rynku jednorazowych rękawic ochronnych i medycznych związany z pandemią koronawirusa sprzyja producentom i dystrybutorom tego asortymentu. Już w pierwszym kwartale bieżącego roku Grupa Mercator Medical zwielokrotniła zyski. Opublikowane wstępne, szacunkowe wyniki za drugi kwartał wskazują na jeszcze większą pozytywną dynamikę rezultatów. Skonsolidowana sprzedaż wzrosła do blisko 374 mln zł (+174%), a Grupa Mercator Medical w okresie kwiecień-czerwiec br. szacunkowo wypracowała 233 mln zł wyniku EBITDA, co przełożyło się na 209 mln zł zysku netto. To absolutnie rekordowe wyniki Grupy Mercator Medical. Przykładowo, zysk netto samego drugiego kwartału br. jest 3,5-krotnie większy niż łączny rezultat na tym poziomie za ostatnie 10 pełnych lat finansowych.

W dobry sposób wpisujemy się w rynkowe trendy, cieszy nas dobry czas dla branży producentów i dystrybutorów rękawic jednorazowych. Dzięki temu w drugim kwartale odczuliśmy wzrost rynkowych cen i marż nie tylko w dystrybucji, ale również już w segmencie produkcyjnym. Jednocześnie był to pierwszy pełny kwartał prowadzenia biznesu w nowej rzeczywistości – wskazuje Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. Finansowych w Mercator Medical S.A.

Nasze znakomite wyniki nas cieszą, ale równocześnie mobilizują do dalszej wytężonej pracy – dodaje. Finalne rezultaty finansowe wraz z danymi szczegółowymi znajdą się w raporcie okresowym Grupy Mercator Medical za pierwsze półrocze, którego publikacja planowana jest 15 września br.

W ślad za rosnącymi rezultatami finansowymi Mercator Medical konsekwentnie umacnia się również na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po sesji 19 czerwca akcje Mercator Medical awansowały do prestiżowego indeksu mWIG40. Co więcej, w czerwcu Spółka po raz kolejny została liderem GIP60, obejmującego 60 największych wytwórczych spółek akcyjnych z przeważającym udziałem kapitału polskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWIG20 pozostał zawieszony blisko środka konsolidacji 1856-1734 pkt.
Następny artykułAlembik Polska: Janusz Palikot i crowdfunding projektu lokalnej wódki
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here