Naga MarketsWiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical

Wtorkowa sesja przynosi dynamiczne spadki na walorach spółki od niedawna notowanej w gronie komponentów indeksu Wig20 – chodzi oczywiście o Mercator Medical. W okolicach godziny 13:00, kurs testował poziom wsparcia w okolicach 300 zł za jedną akcję, co stanowiło o 10% spadku w trakcie jednej sesji. Obecnie kurs nieznacznie odbił, wsparcie przynajmniej na chwilę zatrzymało dalsze spadki.

  • W ostatnim czasie spółka informowała o umowie na dostawę rękawic, której wartość przekracza 307 mln zł.
  • Dodatkowo spółka chce przeznaczyć 312 mln zł na skup akcji własnych. Przedział cenowy: 500-770 zł za jedną akcję.
  • We wtorek o 14:20, kurs akcji zniżkuje o 6%, a za jedną akcję spółki należy zapłacić 318 zł.

Mercator Medical najniżej od 6 miesięcy

Mimo dobrych doniesień ze spółki, która była jedną z gwiazd Giełdy Papierów Wartościowych w 2021 roku, walory giełdowe kontynuują trend spadkowy, zapoczątkowany w październiku 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
W połowie marca rynek obiegła informacja o kwocie równej 312 mln zł, którą Mercator Medical chce przeznaczyć na skup akcji własnych. Pierwotnie przedział cenowy skupu był w przedziale 400-770 zł, następnie cena minimalna została podniesiona do poziomu 500 zł.

Zarząd spółki podjął jednocześnie uchwałę o rekomendowaniu walnemu utworzenia kapitału rezerwowego w kwocie odpowiadającej wysokości zysku osiągniętego w roku obrotowym 2020 oraz o rekomendowaniu udzielenia upoważnienia zarządowi do przeprowadzenia programu odkupu akcji własnych w terminie jednego roku od podjęcia uchwały przez WZ. Według propozycji zarządu, akcje własne podlegałyby nabyciu w celu umorzenia, w drodze obniżenia kapitału zakładowego.

Zobacz również: Problem kredytów frankowych już wkrótce może ostatecznie eksplodować, twierdzi Piotr Kuczyński

W końcówce marca natomiast, firma informowała o tym, iż spółka zależna Mercator Medical w Tajlandii zawarła z Coshield Global Trading umowę na dostawy rękawic nitrylowych. Łączna wartość dostaw objętych umową wynosi w przeliczeniu na złote ok. 307,3 mln zł. Sama umowa ma dotyczyć dostaw przewidzianych do realizacji w partiach w okresie od czerwca 2021 r. do lutego 2022 r.

Walory Mercator Medical straciły od szczytu z października już blisko 60%!

Podczas dzisiejszej sesji obserwowane ostatnio spadki na walorach producenta rękawiczek ochronnych znacząco przyspieszyły, a kurs dobił do istotnego poziomu wsparcia w okolice 300 zł. Tak niski poziom, widziany był ostatnio we wrześniu 2020 roku, kiedy byliśmy jeszcze przed bardzo dynamicznymi wzrostami, które wyprowadziły walory spółki na historyczny szczyt (770 zł).

Od tego momentu, akcje straciły już blisko 60%, a kurs dobił do poziomu wsparcia w okolicach 300 zł. Z punktu widzenia analizy technicznej, owy poziom powinien przynajmniej w krótkim terminie zatrzymać spadki. Wartość wskaźnika RSI również wskazuje na skrajne wyprzedanie, co może wiązać się z próbą odreagowania i pobudzeniem strony popytowej. W przypadku próby odreagowania i odbicia, zasięg wzrostów to w pierwszej kolejności poziom 350-360 zł (17-20% liczone od 300 zł).

Pamiętać należy jednak o tym, że im bliżej jesteśmy zakończenia pandemii COVID-19, tym spełnienie oczekiwań wynikowych (sprzedażowych) inwestorów (i samej spółki) w kolejnych kwartałach i latach będzie trudniejsze. Ostatnie odczyty zakażeń w Polsce i na świecie pokazują jednoznacznie, że sytuacja pandemiczna uległa zdecydowanej poprawie.

Zobacz również: Movie Games pokazuje gry na Future Games Show, w tym War Hospital

We wtorek po godzinie 14, akcje spółki Mercator Medical tanieją o blisko 6%, a za jedną akcję należy zapłacić 318 zł. Obroty na walorach przekraczają nieznacznie poziom 42 mln zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed lublin | nasdaq akcje | kurs bitcoin wykres | kurs dolars | jsw giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here