Naga MarketsMercator Medical [MRC], NanoGroup [NNG] – Gorące spółki dniaLider pandemicznej hossy, spółka Mercator Medical ocenia, że popyt na rękawice będzie rósł w kolejnych miesiącach i latach, zaś ceny, które ustabilizowały się w III kwartale, obecnie znów rosną. Celem spółki jest dalsza poprawa wyników, a aspiracją zysk netto i EBITDA w przedziale 1-2 mld zł w 2021 roku. Zdaniem prezesa spółki, doży popyt widoczny jest poprzez wydłużanie się czasu dostawy, obecne zamówienia składane są już na 2022 rok. Druga fala pandemii dodatkowo podbija zapotrzebowanie na rękawice, a także ich ceny.

  • Mercator z ambitnymi celami na przyszły rok
  • Popyt i wysokie ceny rękawic mają się utrzymać w kolejnych latach
  • NanoGroup wyprodukuje biobójcze maseczki

Jak zapewnił prezes, Mercator ma wystarczające ilości lateksu nitrylowego, aby prowadzić produkcję bez zakłóceń, gdyż dostawcy nie obniżyli spółce wielkości dostaw. W razie jednak problemów w przyszłości, linie produkcyjne spółki są uniwersalne i potrafią produkować rękawice także z innych materiałów. Prezes poinformował, że szacowany na 2022 roku światowy popyt na rękawice sięgnie 500 mld sztuk wobec 300 mld sztuk w 2019 r.

Te artykuły również Cię zainteresują

EBITDA między 1-2 mld zł w 2021 roku

W 2025 roku to będzie ok. 600 mld sztuk rękawic. Co ważne dla akcjonariuszy, spółka planuje przeznaczyć 10-20% zysku za 2020 rok na wypłatę dywidendy. W środę i czwartek spadki wyhamowały w rejonie 580-590 zł i wydaje się, że w krótkim terminie powinien być to dość istotny poziom.

mercator


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

75% w górę dzięki biobójczym maseczkom

Dobre wieści dla akcjonariuszy popłynęły w piątek także z innej spółki zaangażowanej a walkę z pandemią NanoGroup. Jej spółka zależna NanoSanguis poinformowała, że opracowała innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Obecnie trwają prace nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek, które trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów. Maseczki ochronne zostały wyposażone w powłokę biobójczą, aby zwiększyć – w porównaniu z tradycyjnymi maseczkami – ochronę przed zakażeniem wirusem.

nanogroup

Właściwości biobójcze maseczek zostały potwierdzone w wewnętrznych badaniach laboratoryjnych na partii testowej maseczek. Spoglądając na wykres, widać pozytywną reakcję na te doniesienia. Spółka rośnie od kilku miesięcy, a 6 tygodniowa korekta była dość płytka. Po informacji kurs wystrzelił o 75% przy najwyższych obrotach w historii, ocierając się także o swoje historyczne maksima.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here