Naga MarketsGrupa Mercator Medical podaje, że jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych.

mercator

W ostatnich dwóch sesjach potężnie drożeją akcje spółki. W dodatku mamy bardzo wysokie obroty oraz kompletny brak informacji, które mogłyby taką zwyżkę wywołać. Wydaje się więc, że jedynym rozsądnym wyjaśnieniem jest zbierający coraz większe żniwo chiński wirus. Wzrosty są więc oparte o emocje inwestorów, gdyż drożeją podobne spółki na rynkach globalnych. Mercator działa w Azji, jednak nie jest dużą firmą na rynku chińskim. Skoro jednak część spółek traci z powodu wirusa, to ktoś musi zyskać, a spółka produkująca w tamtym rejonie rękawice medyczne idealnie się do tego naddaje. Jeżeli euforia się utrzyma to najbliższy opór mamy przy 15 zł.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

CDA to operator największego, niezależnego serwisu VOD w Polsce, działającego pod marką CDA Premium.

cda

Spółka będąca właścicielem najpopularniejszego portalu z filmami w Polsce, opublikowała wczoraj raport ze wstępnymi wynikami za cały 2019 rok. Sprzedaż wyniosła 42,9 mln zł co oznacza wzrost rok do roku o ponad 53%. W samym tylko czwartym kwartale przychody wzrosły o 32%. Na koniec grudnia 2019 roku liczba subskrybentów CDA Premium wyniosła 231,7 tys., co oznacza wzrost o 34,8% w porównaniu z końcem grudnia 2018 roku. Na wykresie kurs narusza szczyt z początku roku co sugeruje kontynuowanie zwyżki. Wydaje się, że głównym celem są historyczne maksima z okolic debiutu w rejonie 19 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here