Naga MarketsGrupa Mercator Medical to producent rękawic medycznych i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku.

mercator

W czasie gdy koronawirus sieje spustoszenie na rynkach akcyjnych, znajduje się spółki, którym taka sytuacja zdecydowanie sprzyja. Na polskim parkiecie zwycięzcą jest Mercator Medical, który w dwie sesje zyskał 30%, a całość zwyżki od początku wybuchu epidemii przyniosła zwyżkę o niemal 150%. Poprzednie lata kurs spadał na historyczne minima, a wystarczyło wkroczenie na rynek silnych emocji aby w krótkim czasie zbliżyć się do historycznych maksimów. Nie wydaje się aby sprawa wirusa szybko przycichła, dlatego wybicie poprzedniego wierzchołka zapewne będzie oznaczać ruch w okolice 22 zł. Warto dodać, że Mercator wprawdzie prowadzi działalność w Azji, choć o dość małej skali, jednak skoro wirus dotarł już do Europy, nie jest to problemem i zapewne na rodzimych rynkach także odnotuje wzrost sprzedaży swoich produktów.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21

CDA to operator serwisu VoD cda.pl.

cda

Silna poniedziałkowa przecena dotknęła także popularny serwis z filmami w internecie. We wtorek spółka próbowała jednak odrabiać straty, a powodem ku temu stała się publikacja dobrych wyników za 2019 rok. W tym czasie spółka wypracowała bowiem 9,22 ml zł zysku netto wobec tylko 5,39 mln zł rok temu. Zysk operacyjny wyniósł 11,4 mln zł wobec 6,6 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 42,91 mln wobec 27,99 mln zł rok wcześniej. Po za mocnymi wynikami, spółka zapowiedziała także dywidendę w wysokości 0,70 zł co daje stopę wielkości około 5%. Dzień dywidendy to 30 marca, a już kolejnego dnia ma dojść do wypłaty. Na wykresie widać, że korekta cofnęła kurs na serię szczytów z drugiej polowy roku. Jeżeli tylko emocje związane z wirusem odpuszczą, wydaje się to być ciekawym miejscem do zakończenia korekty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here