Naga MarketsMercator Medical jest liderem w Polsce na rynku jednorazowych rękawic medycznych.

mercator

Akcje spółki silnie drożały podczas pierwszej sesji po Świętach. Kurs wybił na nowe, historyczne maksima. Powody do zwyżki, po za wcześniejszym powiązaniem jej z koronawirusem, były dwa. Po pierwsze spółka pokazała wyniki za I kwartał. Przychody sięgnęły 202,7 mln zł co oznacza wzrost o 67%. Z kolei wynik netto wynosi około 20,4 mln zł wobec strat zarówno w IV kwartale jak i przed rokiem. Drugim powodem była wydana rekomendacja, w której analitycy DM BOŚ wycenili spółkę na poziomie 33 zł i zalecili kupno akcji. Ich zdaniem, wzrost popytu na rękawice medyczne utrzyma się nawet przez 2-3 lata, a w tym czasie ich ceny będą rosły. Podniesiono także prognozy wyniku EBITDA na ten rok o 56%, a na przyszły o 43%. Zysk netto w 2020 roku ma wzrosnąć o 148% do poziomu 24,4 mln zł.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Asbis jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

asbis

Spółka poinformowała wczoraj, że 6 maja podczas walnego zgromadzenia zajmie się sprawą wypłaty bardzo dużej dywidendy, która sięgnie 0,075 USD na akcję. Datę dywidendy zaproponowano na 21 maja, a datę wypłaty dywidendy na 4 czerwca 2020 roku. Już wcześniej spółka wypłaciła także zaliczkę. Dywidenda powinna podtrzymywać popyt na akcje, gdyż jest to trwała polityka, w dodatku bardzo hojna. W 2019 roku spółka wypracowała 15,26 mln USD zysku netto czyli o ponad 3 mln dolarów więcej niż rok temu. W dodatku spółka cały czas zauważa, w okresie pandemii, wzrost zainteresowania swoimi produktami, służącymi choćby do pracy zdalnej. Wczoraj doszło do wybicia z konsolidacji co sugeruje, że zwyżka może nadal być kontynuowana.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here