Naga MarketsMercator Medical [MRC], Artifex Mundi [ART] – Gorące spółki dniaLider pandemicznej hossy, Mercator Medical otrzymał w poniedziałek nową rekomendację. Analitycy DM BOŚ kilka dni wcześniej, podwyższyli cenę docelową akcji Mercator do 653,1 zł ze 175,5 zł, zachowując rekomendację “kupuj”. Taka wycena mała miejsce podczas otwarcia poniedziałkowej sesji. W kolejnych godzinach obserwowaliśmy spadek notowań, mimo że spółka pokazała niedawno świetne wyniki. Wydaje się więc, że mamy do czynienia z realizacją zysków co wywoła pewną korektę.

  • Mercator wyceniony na 653,10 zł
  • Można liczyć na kolejne mocne raporty kwartalne
  • Artifex Mundi z ceną docelową przy 13,90 zł

Szans na kolejne wzrosty można upatrywać bliżej kolejnych raportów, gdyż wyniki nadal powinny być imponujące. W raporcie analitycy przytoczyli słowa prezesa spółki, który mówił o niesłabnącym popycie na rękawice medyczne nawet w kolejnych latach. Ich ceny także powinny cały czas wzrastać.

Te artykuły również Cię zainteresują

Mercator w korekcie

W zeszłym tygodniu pojawiło się także kilka zapowiedzi jak np. ambitny cel 1-2 mld zł EBITDA w 2021 roku czy rozważenie około 10-20% zysku na wypłatę dywidendy. Na wykresie cena powoli spada i możliwy jest ponowny test okolic 585-590 zł.

mercator

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Artifex Mundi z wyższą rekomendacją

Podczas wczorajszej sesji opublikowano także najnowszą rekomendację dla producenta gier, spółki Artifex Mundi. Analitycy DM BDM podtrzymali rekomendację “kupuj”, podnosząc jednocześnie cenę docelową do 13,9 zł z 13,6 zł wcześniej. Taka wycena oznaczałaby, że kurs musiałby wybić górą z konsolidacji, w której cena porusza się od połowy sierpnia. Wydaje się, że jest to możliwy scenariusz, biorąc pod uwagę wcześniejsze wzrosty i korektę w formie ruchu bocznego w okresie słabego sentymentu na szerokim parkiecie. Analitycy w raporcie wskazali na dobre wyniki i niższe koszty sprzedaży i zarządu.

artifex mundi

“Zgodnie z naszą wcześniejszą rekomendacją, prognozowaliśmy spadek dynamik sprzedaży na przełomie lipca-sierpnia’20 i powrót do wzrostowej ścieżki wynikowej od września. Spodziewamy się, że przyszłe miesiące utrzymają ten trend i spółka w kolejnych okresach będzie pokazywała coraz lepsze odczyty przychodów” – napisano w raporcie. Pod koniec września spółka pokazała wyniki za pierwsze półrocze, w którym wypracowała 4,81 mln zł zysku netto wobec 1,18 mln zł zysku przed rokiem.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here