Naga MarketsMercator Medical laureatem nagród magazynu „Forbes” oraz dziennika „Puls Biznesu” i PwCTytuł Rodzinny Ambasador Roku „Forbes” trafił do spółki Mercator Medical oraz na ręce dra Wiesława Żyznowskiego, twórcy i prezesa firmy. Mercator Medical został również wyróżniony w kategorii Pionier Inwestycji Zagranicznych konkursu „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion”, który zorganizowali PwC Polska i „Puls Biznesu”.

Mercator Medical z licznymi nagrodami

To dla nas bardzo cenne nagrody, dobrze wpisujące się w podsumowanie bieżącego roku, w którym zyskujemy dzięki światowemu wzrostowi popytu na rękawice jednorazowe oraz inwestycjom i ekspansji biznesowej, które prowadziliśmy w latach poprzednich – komentuje dr Wiesław Żyznowski, prezes Grupy Mercator Medical.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mercator Medical był od samego początku pomyślany jako firma rodzinna o globalnym zasięgu. Cieszę się, że nasz sukces został dostrzeżony i doceniony. Równocześnie pragnę zapewnić, że nie zamierzamy spocząć na laurach. Jesteśmy zmotywowani do długoterminowego rozwoju Grupy tak, aby była ona jeszcze jaśniejszym przykładem polskiego sukcesu firmy rodzinnej na arenie międzynarodowej – dodaje prezes Żyznowski.

Nagrody są pokłosiem dynamicznego wzrostu biznesu Grupy Mercator Medical, ekspansji geograficznej i mocnego wzrostu kapitalizacji na GPW. Ale to niejedyne wyróżnienia jakie w ostatnim czasie zostały przyznane krakowskiemu producentowi i dystrybutorowi jednorazowych rękawic i materiałów medycznych. W czerwcu br. spółka zadebiutowała w XXII edycji rankingu Lista 500 dziennika „Rzeczpospolita”, otrzymując Orła Rzeczpospolitej w kategorii Debiut, zaś we wrześniu br. została wyróżniona tytułem „Inwestor bez granic”, przyznawanym rokrocznie w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach najskuteczniejszym polskim inwestorom, realizującym ekspansję zagraniczną. Ten zauważany dynamiczny i globalny rozwój Grupy Mercator Medical znajduje odzwierciedlenie w jej wynikach finansowych.

W samym trzecim kwartale br. Grupa zaksięgowała cztery razy wyższe przychody niż przed rokiem (604,0 mln zł). Grupa wypracowała jednocześnie 46 razy wyższy wynik EBITDA (390,9 mln zł) i 500 razy wyższy wynik netto (355,8 mln zł). Gotówka netto wzrosła o ponad pół miliarda złotych wobec stanu sprzed roku.

W czerwcu br. akcje Mercator Medical awansowały do indeksu mWIG40, a od października w obrocie na GPW są kontrakty terminowe na walory spółki. Od grudnia spółka znajduje się również w indeksie MSCI Small Caps. Analitycy giełdowi typują Mercator Medical jako kandydata do polskiego indeksu WIG20 oraz globalnych indeksów w perspektywie kolejnych rewizji składu indeksów.

Jednocześnie od początku pandemii krakowska spółka prężnie angażuje się w walkę z COVID-19 poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio licznym placówkom medycznym i opiekuńczym. Do tej pory spółka Mercator Medical przekazała już ponad 1,6 mln rękawic diagnostycznych oraz 50 tys. maseczek blisko 60 różnym instytucjom, głównie szpitalom, Więcej informacji: Adrian Boczkowski, P&L, a.boczkowski@pandl.pl, M: 506 324 456 strona 2 z 2 domom pomocy społecznej, hospicjom oraz fundacjom, jak również Komendzie Głównej Policji, Agencji Rezerw Materiałowych czy Ministerstwu Zdrowia.

Obecnie spółka realizuje akcję #wspólnieprzeciwwirusowi, polegającą na wspieraniu placówek medycznych i opiekuńczych poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here