Naga MarketsŁącznie o ponad 264 mln zł wzrosła wartość kontraktów segmentu produkcyjnego z istotnymi odbiorcami. Realizacja tych umów zakończy się w przyszłym roku. Mercator Medical (Thailand) Ltd., produkcyjna spółka Grupy Mercator Medical, zawarła kontrakt z Unispace Health Pty Limited z siedzibą w Sydney o wartości, w przeliczeniu, około 169 mln zł.

Mercator Medical zawarła kontrakt z Unispace Health Pty Limited

Jednocześnie podtrzymane zostały dostawy do Unispace Health Limited z siedzibą w Londynie, z tym że wartość umów z tym podmiotem (RB 25/2020 i 27/2020) została skorygowana w dół o około 10,5 mln zł, do 159,3 mln zł.

Z kolei 3 mln zł to wartość kontraktów z Unispace of North America. Znacznie większe dostawy do Ameryki Północnej są jednak realizowane na bazie umów z Ammex Corp. z siedzibą w stanie Waszyngton.

Aktualizacja umów zawieranych od października zeszłego roku do 3 kwietnia br. (RB 6/2020 i 13/2020) oznacza dodatkowe około 44,4 mln zł sprzedaży, a umowy zawarte po tej dacie opiewają na 58,2 mln zł.

Wartość omawianych umów ze spółkami Unispace i Ammex to około 552,5 mln zł.

– Umowy dotyczą dostaw kontenerowych z naszej tajskiej fabryki, która cały czas pracuje na pełnych mocach. Cieszy nas korzystna sytuacja rynkowa, w szczególności duży popyt i środowisko rosnących cen. Wykorzystujemy również możliwości biznesowe w zakresie segmentu dystrybucyjnego, który jest naszym drugim głównym obszarem działalności – mówi Witold Kruszewski, Członek Zarządu ds. finansowych Mercator Medical S.A.

Grupa Mercator Medical skupia się na działalności operacyjnej, ale również jest aktywna w zakresie CSR, m.in. aktywnie angażując się w walkę z COVID-19 poprzez przekazywanie środków ochrony osobistej z własnego portfolio.

Łącznie od marca spółka przekazała już blisko 1,5 miliona rękawic diagnostycznych oraz 50 tys. maseczek rozlicznym instytucjom, między innymi Komendzie Głównej Policji, szpitalom w Krakowie, Bielsku-Białej, Szczecinie i Poznaniu, Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa, domom pomocy społecznej w powiecie krakowskim, Fundacji Sióstr św. Dominika, Agencji Rezerwm Materiałowych czy Ministerstwu Zdrowia.

Warto przeczytać również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBiomed Lublin – zaczyna pozyskiwać osocze ozdrowieńców – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułWojas miał 8,5 mln zł straty netto, 8,99 mln zł straty EBIT w I kw. 2020 r.
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here