Naga MarketsMercator Medical poprawia historyczny rekord notowań
Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical

Walory Mercator Medical drożeją w środę w południe o ponad 5%. Mocne podejście na walorach spółki jest kontynuacją wczorajszych wzrostów spowodowanych w głównej mierze komunikatem o nowym kontrakcie z Unispace Health, którego łączna wartość przekracza 86 mln zł. Akcje spółki po kilkunastosesyjnej konsolidacji na poziomie 45-50 zł. wybiły górą i podczas dzisiejszej sesji ustanowiły kolejny rekord, za 1 akcję płacono nawet 68,2 zł.

  • Walory Mercator Medical drożeją w środę o 12:00 o blisko 6%. Kurs oscyluje w okolicach 65 zł.
  • Bardzo duże obroty na walorach spółki. Po 3 godzinach handlu wynoszą one już ponad 18 mln zł.
  • Mercator poinformował we wtorek o nowym kontrakcie swojej spółki zależnej, opiewającym na kwotę 86 mln zł.

Zobacz również: Komputronik lepiej poradził sobie z pandemią COVID-19 niż oczekiwał

Notowania Mercator Medical wybiły górą z konsolidacji na poziomie 50 zł.

Dwie ostatnie sesje przyniosły dla Spółki Mercator Medical spore wzrosty, poparte rekordowymi obrotami. Mniej więcej od połowy kwietnia, kiedy dynamiczne wzrosty wyhamowały, kurs oscylował w przedziale 40-55 zł. Warto nadmienić tutaj, że owe wzrosty zaczęły się w połowie marca z pułapu 10 zł. Oznacza to, że w ciągu zaledwie miesiąca, spółka zwiększyła swoją wartość 5-krotnie!

Notowania Mercator Medical z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.com

Rekordowe obroty obserwowane podczas ostatnich sesji, pozwalają upatrywać w kolejnych sesjach dalszych wzrostów. Przy tak dynamicznym tempie umacniania się kursu i poprawianiu kolejnych historycznych rekordów notowań, ciężko wytypować, gdzie może znajdować się kolejny istotny opór. Jeśli chodzi natomiast o wsparcie, takim będą na pewno okolice 50 zł, a następnie 40 zł. – ten poziom został obroniony dwukrotnie, a druga próba skutkowała obecnie obserwowaną falą wzrostów.

Zobacz również: Analizy NewConnectPolman z nowym kontraktem, Investeko z impulsem wzrostowym 

10 czerwca, Podmiot informował o podniesieniu ceny docelowej skupu akcji własnych z 50 zł. na 54 zł. Termin składania ofert sprzedaży został wydłużony i zakończył się 15 czerwca br., podała spółka. Szczegółowe informacje o nowym kontrakcie spółki zależnej Mercatora przeczytasz tutaj.

Mercator jest liderem w Polsce oraz jednym z kluczowych graczy w Europie Środkowo-Wschodniej na rynku jednorazowych rękawic medycznych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here