Naga MarketsMercator Medical był wczoraj najsłabszym walorem wśród blue chipówWczorajsza sesja miała pozytywny przebieg na krajowym parkiecie. WIG20 korzystając z dobrego otoczenia na rynkach bazowych wybił się ponad krótkoterminowy opór na 2 250 pkt., zyskując prawie 0,9%. Szczególnie dobrą sesją zanotowały akcje spółek górniczych – zarówno JSW i KGHM rosły ponad 4,0%.

Mercator Medical odnotował ponad 12-procentową stratę

Związane to było z odbiciem notowań surowców przemysłowych w ostatnich dniach, co z kolei ma źródło w osłabiającym się amerykańskim dolarze. Para EUR/USD po dynamicznych spadkach w czerwcu, od połowy lipca budowała formację spodka z której wybiła się w pierwszej części tygodnia. Z technicznego punktu widzenia eurodolar może wiec powrócić w kierunku 1,20. Wczoraj wspierającym dla notowań euro były wyższe od oczekiwań dane o inflacji CPI w Niemczech, która wg wstępnych danych wyniosła w lipcu +3,8% r/r względem 3,3% oczekiwań i 2,3% dynamiki w czerwcu.Wracając do sytuacji na krajowym parkiecie, najgorzej wśród blue chipów zachowywały się akcje Mercator Medical (-12,6%), co może mieć związek ze zbliżającym się skupem akcji własnych – konieczność zapisania się na skup i zablokowania posiadanych akcji obniża płynność notowań, co przekłada się na ich większą zmienność. Czwartek zakończył się także wzrostem indeksów średnich i mniejszych spółek (po około 0,5%), gdzie jednak głównym bohaterem sesji były spadające o ponad 20% akcje XTB po podaniu szacunkowych wyników za II kwartał, kiedy nieoczekiwanie broker zanotował stratę na poziomie netto.

Z umiarkowanie pozytywnym przebiegiem sesji mieliśmy również do czynienia na rynkach bazowych – zdecydowana większość indeksów na świecie wypracowała zyski, chociaż w większości nie były one większe niż +0,5%. Wsparciem dla inwestorów jest przebieg sezonu publikacji wyników za II kwartał w Stanach Zjednoczonych, gdzie rezultaty zdecydowanie biją oczekiwania analityków. Tym samym na dalszy plan zeszły dane makroekonomiczne czyli wstępne szacunki dynamiki PKB w II kwartale (+6,5% vs +8,5% konsensus w ujęciu annualizowanym) albo tygodniowe wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (+400 tys. vs +380 tys. oczekiwania).

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W trakcie azjatyckiej sesji obserwujemy dziś od rana umiarkowaną zniżkę, a na podobny scenariusz na początku piątkowych notowań wskazują także kontrakty terminowy na indeksy europejskie. Na takie zachowanie inwestorów wpływ mogły mieć wyniki Amazona podane po sesji amerykańskiej. Wprawdzie internetowy gigant pobił oczekiwania dotyczące zysku na akcję (15,12 USD vs 12,30 USD) to przychody w 2Q oraz prognoza przychodów na 3Q wypadły poniżej prognoz.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania santander | cdprojekt akcje wykres | kurs dolara złoty | akcje cdr | famur akcje prognozy | cena akcji playway | dolar euro |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here