Naga MarketsMercator Medical: 3200% wzrostu notowań od początku pandemii - zapiski giełdowego spekulantaW poniedziałek szacunkowe wyniki za II kwartał podał producent jednorazowych rękawic medycznych i jeden z pierwszych na GPW beneficjentów pandemii, spółka Mercator Medical. Mercator odnotował ok. 233,4 mln zł wyniku EBITDA i ok. 209,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto w II kwartale 2020 roku wobec 0,3 mln zł zysku netto przed rokiem. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 373,9 mln zł, wobec 136,3 mln zł przed rokiem. Zysk netto jest ponad 10 razy wyższy niż w pierwszym kwartale i ogólnie takie wyniki są rekordowe w historii spółki. Na wykresie mamy kolejne rekordy i dużą lukę cenową, wczoraj kurs wyhamował dopiero przy 300 zł.

  • Mercator z ponad 209 mln zł zysku w II kwartale
  • Pierwszy beneficjent pandemii na historycznych maksimach

Od początku pandemii kurs spółki wzrósł o ponad 3200%. Temat pandemii powraca na świecie, a warto też przypomnieć, że na początku lipca spółka informowała o skokowym wzroście wartości kontraktów m.in. do Australii, USA i Wielkiej Brytanii. Realizacja tych dostaw zakończy się w przyszłym roku. Trudno jednak ocenić czy te wszystkie informacje nie są już przez rynek zdyskontowane.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs przy 300 zł

Dalsze wzrosty mogą zależeć od tego czy spółka będzie w stanie powtórzyć takie wyniki w kolejnych kwartałach. W krótkim terminie wydaje się także, że należy liczyć się z ryzykiem pojawiania się korekty.

mercator


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here