Naga MarketsMercator liderem spadków na mWIG40 w środę, akcje runęły w dół o 7%Akcje Mercatora nurkują w środowym handlu na warszawskim parkiecie kontynuując spadki z poprzednich sesji. Do zniżki bez wątpienia przyczynia się zmiana rynkowych sentymentów na te nieco bardziej optymistyczne w związku z potencjalnym zakończeniem pandemii jeszcze w I połowie tego roku. A to mogłoby się przełożyć na spadek dochodów spółki.

  • Słabo na GPW w środę radzi sobie także kurs akcji Biomed Lublin, który opada do okolic 9 zł
  • Mercator zapowiedział budowę nowej fabryki w Tajlandii
  • Inwestycja będzie kosztować spółkę 156 mln zł

Mercator z największym spadkiem na mWIG40 w środę

Akcje Mercatora tanieją w środę o niemal 7% spadając do 360zł, co martwi tym bardziej, że od zamknięcia w piątek walor potaniał już o ponad 14%.

Te artykuły również Cię zainteresują
O ile poniedziałkową sesję można było postrzegać jako klasyczną sprzedaż faktów po publikacji wstępnych wyników finansowych za IV kw. 2020 r., to środowa zniżka po dość spokojnej wtorkowej sesji może być zwiastunem dalszego osłabienia kursu akcji Mercatora.

Mercator liderem spadków na mWIG40 w środę, akcje runęły w dół o 7%
Notowania Mercator Medical. Źródło: tradingview.com

W końcu, wyniki nie były aż takie złe, bowiem skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 654,1 mln z wobec 137,9 mln zł w IV kw. 2019 r. oraz 592 mln zł w III kw. 2020 r.

Wzrósł także zysk netto: do około 370 mln zł względem 355,8 mln zł zysku netto w III kw. 2020 r.

Zobacz również: Mercator Medical na najniższym poziomie w 2021 roku. Kurs traci nawet 10%!

Spółce nie pomogły nawet opublikowane w środę rano informacje o planach budowy fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii. Inwestycja ta ma opiewać ma łączną kwotę około 156 mln zł.

– Projekt przewiduje budowę w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do MMT nowego zakładu produkcyjnego o mocach produkcyjnych ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie. Emitent zakłada, że nowa fabryka uzyska pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu 2022 r. – poinformował w komunikacie zarząd Mercatora.

Spoglądając na sytuację techniczną, notowania zmierzają w kierunku sprawdzenia oporu na 342 zł i w jego pobliżu zapewne pojawi się odpowiedź co do dalszej kontynuacji zniżki. W przypadku jego przekroczenia, następnym przystankiem może być poziom 300 zł.

Nie ma jednakże wskazań, które mówiłyby o jednoznacznym scenariuszu spadkowym. Możliwe, że obecnie notowania waloru są poddane presji podażowej z uwagi na “sprzedaż faktów”.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here