Naga MarketsMercator, Biomed i Inno-Gene z 2-cyfrowymi spadkami. Powstała szczepionka na koronawirusaPoniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem bardzo mocnych wzrostów na głównych indeksach. Taka sytuacja ma związek z informacją pochodzącą od firmy Pfizer, która pochwaliła się bardzo skuteczną szczepionką na COVID-19. Więcej informacji na ten temat przeczytasz tutaj. Komunikat negatywnie wpłyną na spółki “covidowe”, dla których czas pandemii był okresem dynamicznych wzrostów na giełdzie.

  • Pfizer ma szczepionkę na COVID-19. Skuteczność: 90%!
  • Skokowe wzrosty na głównych europejskich i światowych indeksach.
  • Tracą spółki “covidowe”, dla których czas pandemii sprzyjał odnotowywaniu dobrych wyników finansowych.

Zobacz również: Polman ma 2 nowe kontrakty. Kurs odbija w górę od poziomu wsparcia!

Te artykuły również Cię zainteresują

Mercator Medical, Biomed-Lublin na dolnych widełkach

Nie trzeba było długo czekać na reakcję inwestorów na komunikat o nowej szczepionce na koronawirusa. Spółki, dla których czas pandemii był dobry, ponieważ działalność w jakiś sposób wiązała się z jej zapobieganiem, notują dynamiczne spadki.

Za 1 akcję Mercator Medical płacono nawet 467 zł., co stanowiło o blisko 25% spadku. Mocno traciły (i tracą) również walory Biomedu-Lublin, które spadły na moment do poziomu 13,6 zł.

Poniższa tabela, przedstawia notowania z 14:30 dla wybranych spółek notowanych w indeksie WIG. Należy pamiętać, że skala spadków była momentami zdecydowanie większa. Obserwujemy również bardzo wysokie obroty, co pokazuje jednoznacznie skalę paniki inwestorów.

Notowania wybranych walorów z WIG z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Premiera Realpolitiks II od Jujubee już 5 listopada! Rozmowa z prezesem Michałem Stępieniem

2-cyfrowe spadki na walorach Inno-Gene czy BioMaximy

Nie inaczej sytuacja wygląda w gronie “Covidowych” spółek z NewConnect. Walory Inno-Gene spadły nawet w okolice 50 zł., a za 1 akcję BioMaximy płacono 35,2 zł.

Obecnie walory odrobiły już część strat, jednak nie można wykluczyć kolejnej fali spadków, po godzinie 15:30, kiedy rozpocznie się sesja za Oceanem.

Notowania wybranych walorów z NC Index z poniedziałkowej sesji. Źródło: stooq.pl

Należy pamiętać, że panika nigdy nie jest dobrym doradcą na giełdzie. Analizując choćby walory Mercator Medical, należy pamiętać, że pojawienie się szczepionki nie wpłynie znacząco na bieżącą działalność spółki, jednorazowe rękawiczki ochronne w dalszym ciągu będą się sprzedawać.

Podobnie w przypadku Biomedu-Lublin, ciągle czekamy na informacje o testach nowego leku, wszak szczepionka to jedno, ale ciągle brakuje doniesień ze świata, dotyczących środka, który pozwoli leczyć osoby już zarażone.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here