Naga MarketsBrazylijski klub piłkarski CR Vasco da Gama i giełda kryptowalut Mercado Bitcoin w ramach współpracy będą tokenizować opłaty za transfery piłkarzy.

  • Giełda Mercado Bitcoin rozpoczęła współpracę z klubem piłkarskim CR Vasco da Gama.
  • Celem jest tokenizacja opłat za transfery piłkarzy.

Tokeny na rynku piłki nożnej

Vasco da Gama, jedna z czołowych drużyn brazylijskiej ligi piłki nożnej, oraz Mercado Bitcoin, jedna z największych giełd kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, ogłosiły plany tokenizacji “praw mechanizmu solidarności FIFA”.

Mechanizm solidarności FIFA jest częścią Regulaminu transferowego FIFA, który działa jako prawo do sprzedaży zawodnika i zachęca kluby do rozwijania u siebie młodych talentów. Dzięki temu mechanizmowi do 5 proc. całkowitej wartości każdego międzynarodowego transferu sportowca może być podzielone między wszystkie kluby, przez które zawodnik przeszedł w swojej karierze do 23. roku życia.

Dzięki temu partnerstwu Vasco i Mercado Bitcoin będą tokenizować mechanizm solidarności, a posiadacze tokenów będą uprawnieni do otrzymania procentu wartości sprzedaży dowolnego gracza.

500 000 tokenów

Według informacji, które Mercado Bitcoin dostarczyło Cointelegraph, łącznie na rynku pojawi się 500 000 tokenów, które giełda ma nadzieję sprzedać za łącznie 9 mln USD. Każdy token będzie odpowiadał części praw mechanizmu solidarności dot. 12 sportowców, którzy dołączyli do młodzieżowych drużyn Vasco da Gamy, w tym gwiazd piłki nożnej, takich jak Philippe Coutinho, Douglas Luiz, Alex Teixeira i Allan Marques Loureiro, z których każdy odnosi sukcesy w innych czołowych drużynach w Europie i Azji.

– Jesteśmy klubem, który tradycyjnie rozwijał świetnych graczy. W São Januário pojawiło się wielu ważnych brazylijskich zawodników –  powiedział mediom Alexandre Campello, prezes Vasco.

Według Campello, klub szukał możliwości wykorzystania kryptowalut do generowania nowych przychodów od 2018 roku. Wyjaśnił, że “ta inicjatywa jest częścią działań planowania strategicznego realizowanych przez obecne kierownictwo, przy dużym zaangażowaniu ze strony działów finansowych, prawnych i piłkarskich oraz przy wsparciu finansowym KPMG”.

Aby osiągnąć swoje cele, Vasco stało się również partnerem MBDA, firmy w ekosystemie Mercado Bitcoin odpowiedzialnej za tokenizację kilku alternatywnych aktywów. Klub współpracował również z renomowanymi prawnikami specjalizującymi się w sprawach związanych z piłką nożną, cyfrowymi walutami i regulacjami dotyczącymi papierów wartościowych.

Ponadto zgodnie z zapowiedzią, zespół formalnie skonsultował się z brazylijską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd w celu potwierdzenia tego, że ​​token nie jest sklasyfikowany jako papier wartościowy.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here