Naga MarketsGościem Krzysztofa Stanowskiego podczas 156. Hejt Parku na Kanale Sportowym był Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, wiceprezes KORWiN, członek Rady Liderów Konfederacji oraz doradca podatkowy. Jednym z ostatnich tematów poruszanych podczas trwającej 2,5 godziny rozmowy był temat Kryptowalut.

Kryptowaluty są czymś pięknym

Do studia Kanału Sportowego dodzwonił się jeden z internautów, który postanowił porozmawiać o pieniążkach. Zapytał on Krzysztofa Stanowskiego i Sławomira Mentzena co sądzą oni o kryptowalutach?

Te artykuły również Cię zainteresują
– Co do zasady, ja bardzo cenię kryptowaluty, przy czym ja na tym rynku jestem bardzo długo, bo ja te bitcoiny kupiłem w roku 2013, w związku z czym te obecne wahania cenowe to na mnie nie robią absolutnie żadnego wrażenia. Czy teraz one są po 30 czy po 60 tysięcy dolarów, to nie robi na mnie żadnego wrażenia i jak ktoś wszedł na ten rynek miesiąc temu, czy rok temu, czy nawet trzy lata temu to ja rozumiem, że jest pewne zdziwienie, że nagle to spadło, ale to absolutnie zawsze tak było – przyznał Mentzen dodając: jak ja je kupiłem za 600 dolarów to one bardzo szybko urosły do 1000 czy 1100 dolarów, a później spadły chyba na 150 czy 200 dolarów i przez dwa/trzy lata były poniżej poziomu, za które je kupiłem. Natomiast wytrzymałem je cały czas i teraz są znacznie więcej warte i co wszystkim bardzo polecam. Natomiast jeszcze niedawno, pół roku temu miałem takie wrażenie, że ten bitcoin naprawdę, naprawdę może stać się bardzo ważnym elementem.

W dalszej części swojej wypowiedzi przyznał, iż w roku 2013 włożył w bitcoina prawie wszystkie swoje oszczędności. Wskazał on także, że jest fanem kryptowalut i uważa, że są one czymś pięknym, choć ostatnio stracił swoją niezachwianą wiarę w przyszłość wirtualnych aktywów.

– Dalej jestem fanem, ale naprawdę miałem taką wiarę, że to jest coś, co trochę odmieni to nasze życie gospodarcze, że będzie taką realna alternatywą dla tego systemu finansowego – przyznał dodając, że w czasach, kiedy każda złotówka jest pod nadzorem, musi przejść przez konto bankowe, jest raportowana do urzędników, urzędnicy i politycy wiedzą na co wydajemy nasze pieniądze, nagle pojawiła się alternatywa, że można mieć takie środki i potem taki Stanowski nie wie ile tego tam jest i nikt mu nie powie, bo nikt nie jest w stanie tego ustalić.

W jego ocenie, to jest piękna sprawa, że jesteśmy niezależni od systemu finansowego, jesteśmy niezależni od państwa, możemy mieć swoje pieniądze i nikomu nic do tego co z nimi robimy, ile ich mamy i skąd je mamy, to jest nasza sprawa i nikomu nic do tego. I to jest piękne.

Zobacz także: Mentzen: Bardzo żałuję, że nie zainwestowałem w dogecoina

Zagrożeniem dla BTC nie są Chiny tylko Stany Zjednoczone

Natomiast, pół roku temu straciłem tą swoją niezachwianą wiarę, że to jest ta przyszłość która odmieni nasze życie, po tym co zobaczyłem, co stało się z Donaldem Trumpem, który momentalnie został usunięty z internetu, z Twittera, z Facebooka, wygumkowali go. A jak się pojawił na jakimś portalu, to cały portal zniknął. Odcięli go od serwerów, od obsługi prawnej. Był i nie ma. No i teraz, jeżeli bitcoin stanie się ważniejszy niż teraz, jeżeli stanie się realnym zagrożeniem dla tego systemu finansowego, to zrobią z nim to co z Trumpem.

invest

Odnosząc się do niedawnych doniesień o tym, iż Chińska Republika Ludowa zakazała instytucjom finansowym i innym podmiotom tego rodzaju świadczyć usługi związane z kryptowalutami, a trzy organizacje wspierane przez ChRL wydały ostrzeżenie ostrzegające opinię publiczną przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w kryptowaluty, co wzbudziło wśród inwestorów obawy o możliwe zacieśnienie regulacji ograniczających handel bitcoinem w Kraju Środka, Mentzen wskazał, iż problemem nie są wcale Chiny. Jego zdaniem problemem są państwa wolnego świata, bo niestety boję się tego, że Stany Zjednoczone powiedzą: ok, nasze systemy finansowe, nasze banki mają zakaz obsługi giełd kryptowalut na przykład i wtedy mamy koniec, i wtedy mamy dramat. Bitcoin fizycznie, w internecie, na blockchinie dalej będzie istniał, natomiast normalni ludzie nie będą mieli już jak z niego korzystać. 

Cena BTC spadnie naprawdę drastycznie

Odpowiadając na pytanie, czy jako inwestor myśli o tym, w którym momencie trzeba przewidzieć to i się wypisać z tego interesu i skeszować przyznał, iż w jego ocenie czas na realizację zysków przyjdzie raczej prędzej niż później.

– Tak, niestety tak, cały czas myślę, że trzeba się skeszować prędzej czy później, to raczej prędzej niż później. Nie dlatego, że będzie bańka, która zostanie przekłuta i tak dalej, tylko boje się, że ta cena spadnie naprawdę drastycznie w wyniku właśnie działań polityków czy banków, które zabronią np. korzystania z bitcoina, albo giełdom zabronią korzystania z banków i wtedy ta cena bardzo spadnie. I to też pokaże jak bardzo wolny jest ten nasz wolny świat zachodu i ile naprawdę można, a ile nie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda rekomendacje | mercator medical s.a. akcje | analizy giełdowe | orange notowania | kurs franka szwajcarskiego | co to jest płatność blik | notowanie dax | azoty kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMirbud z pozytywną techniką i wyceną przy 6,60 zł
Następny artykułBystra – Osada Młynarzy: tokeny w branży turystycznej. Rozmowa z Grzegorzem Młynarskim
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

5 KOMENTARZE

  1. Rozumiem, że Panowie nigdy w życiu nie strzelili byka. Same Bralczyki i Miodki tu siedzą i wyłapują błędy zamiast zastanowić się nad artykułem. Myśleć Panowie!

  2. Naprawdę trzeba publikować artykuły z takimi koszmarnymi błędami ortograficznymi jak “na prawdę”? Wstyd.

  3. Co za gość to pisał? Tyle błędów ortograficznych w tak krótkim materiale. Merytorycznie ok ale rażące te bledy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here