Naga MarketsGościem Krzysztofa Stanowskiego podczas 156. Hejt Parku na Kanale Sportowym był Sławomir Mentzen, prezes Kongresu Polskiego Biznesu, wiceprezes KORWiN, członek Rady Liderów Konfederacji oraz doradca podatkowy. Jednym z ostatnich tematów poruszanych podczas trwającej 2,5 godziny rozmowy był temat Kryptowalut.

Do studia Kanału Sportowego dodzwonił się jeden z internautów, który postanowił porozmawiać o “pieniążkach”. Zapytał on Krzysztofa Stanowskiego i Sławomira Mentzena co sądzą oni o kryptowalutach?

Te artykuły również Cię zainteresują
Sławomir Mentzen w dość obszerny sposób wypowiedział się na ten temat wskazując, iż bardzo ceni kryptowaluty. W 2013 roku sam zainwestował w BTC niemal wszystkie posiadane wówczas oszczędności. Przyznał on także, że w jego ocenie zagrożeniem dla BTC nie są Chiny tylko Stany Zjednoczone, o czym więcej przeczytasz tutaj.

Zobacz także: Mentzen: W 2013 r. włożyłem prawie wszystkie oszczędności w BTC

Bitcoin to symbol

Mentzen przyznał także, że oprócz BTC posiada w swoim portfelu także “nieco jakiegoś altcoina”. Nie potrafił przypomnieć sobie jednak jego nazwy, “gdyż brat go kiedyś na to namówił i z tego nic nie wyszło”

– Natomiast bardzo żałuję, że jeden człowiek mnie w 2017 czy 2016 roku namawiał na dogecoiny, które teraz poszły w górę. One wtedy były jakieś śmiesznie tanie, a teraz są absurdalnie drogie. I wtedy mi to się wydawał strasznie głupi pomysł, i niestety nie zainwestowałem w te dogecoiny, czego teraz bardzo żałuje, ale z wszystkich kryptowalut wierzę przede wszystkim w bitcoina – wskazał doradca podatkowy.

Dodał on także, że “bitcoin tym się różni od jakiegoś tam ethera, czy chociażby właśnie tego dogecoina, że nawet człowiek na ulicy będzie wiedział mniej więcej co to jest bitcoin, a co to jest jakieś ethereum to prawie że nikt nie wie. Bitcoin przedostał się do debaty publicznej, przedostał się do popkultury. To jest symbol. Tak jak dolar. [pogrubienie autora, przyp. red.] Człowiek wie co to jest, a co to jest ten ether to nikt tak na prawdę nie wie poza ludźmi z tego świata kryptowalut”

invest

– Bitcoinowi udało się przebić tą bańkę, tych fanatyków, którzy tylko siedzą w tych kryptowalutach i znają te różne tam projekty, a niestety więcej kryptowalut bańki nie przebiło i są tylko w tym swoim świecie, a bitcoin jest wszędzie. Dlatego ja wierzę w bitcoina, natomiast ta moja wiara jest ostatnio strasznie testowana przez to co chociażby proponują nam politycy ze Stanów Zjednoczonych obecnie teraz – podsumował Mentzen.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orlen | cena akcji biomed | broker cfd | ropa notowania | ceny akcji pgnig | amrest akcje | dolara | notowania azoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWzrost wartości chińskiego juana osłabi dolara amerykańskiego! Zyska euro
Następny artykułTalanx ma zgodę KNF na wycofanie akcji z obrotu na GPW
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here