Naga Markets



Mennica Skarbowa z korektą wyników za Q2. Kurs akcji spada o kilkanaście procentPoniedziałkowa sesja przynosi spore spadki na walorach Mennicy Skarbowej. Spółka opublikowała na początku tygodnia korektę wyników finansowych za 2 kwartał bieżącego roku, które zostały przekazane do wglądu tuż przed weekendem. Korekta dotyczyła łącznego zysku netto za pierwsze półrocze, a także wyniku netto za 2 kwartał bieżącego roku.

  • Mennica Skarbowa odnotowała w 2 kwartale zysk netto na poziomie 2,7 mln zł.
  • Spółka w całym 1. półroczu 2020 odnotowała ponad 8,2 mln zł. zysku.
  • Akcje spółki, notowanej na New Connect tracą w poniedziałek po godzinie 15, 14%.

Zobacz również: Polman z kolejną umową. Akcje zyskują 15% i są na historycznym szczycie

Te artykuły również Cię zainteresują




Mennica Skarbowa zyskała od początku roku już blisko 600%

Walory spółki, notowanej na małej giełdzie New Connect, znajdują się w bardzo dynamicznym trendzie wzrostowym od początku listopada ubiegłego roku. Wtedy, za jedną akcję MennicySk płacono mniej więcej 5 zł. Pierwsza fala wzrostów, miała trwała do połowy stycznia bieżącego roku, w tym czasie akcje zwiększyły swoją wartość 4-krotnie.

W kolejnych miesiącach kurs był w dalszym ciągu w trendzie wzrostowym, jednak tempo samych wzrostów znacznie zmalało. Jeszcze pod koniec czerwca, handel na akcjach spółki odbywał się w okolicach 30 zł. Od tego momentu nastąpiły gwałtowne wzrosty, które doprowadziły akcje spółki do poziomu 200 zł.

Obecnie mamy do czynienia z ruchem korekcyjnym, walor w szybkim tempie spadają, a kurs wrócił już w okolice 120 zł. Podczas piątkowej sesji, po publikacji korekty wyników finansowych, walory traciły przez moment blisko 30%, a kurs spadł do poziomu 104 zł.

Notowania Mennicy Skarbowej z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Obecnie, o godzinie 16:00, akcje spółki kosztują 125 zł., co stanowi o spadku o 13,19%. Obroty na walorach spółki są spore, wynoszą blisko 4,8 mln zł.

Autor poleca również:



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here