Naga MarketsMennica Skarbowa, największy w Polsce dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych, otwiera nowy punkt sprzedaży w Kielcach. Od poniedziałku przy Al. IX Wieków Kielc 6 klienci  mogą między innymi kupić sztabki złota, monety bulionowe oraz inne produkty z oferty.

  • Jak podkreśla Zarząd, otwarcie własnej placówki w Kielcach jest odpowiedzią na wzmożone zainteresowanie zlotem jako lokatą kapitału i przełoży się na potencjalnie wyższe wyniki finansowe spółki już w okresie średnioterminowym.
  • Nowy oddział będzie 13. stacjonarnym punktem sprzedaży Mennicy. Spółka planuje dalsze poszerzenie własnej sieci sprzedaży.

Wzrost ceny złota powodem decyzji o otworzeniu nowego oddziału

W poniedziałek, 12 października, otwarty został nowy, własny punkt sprzedaży Mennicy Skarbowej w Kielcach. Placówka przejmie funkcje realizowane dotychczas w Kielcach przez oddział partnerski. W punkcie można kupić sztabki złota o różnej wadze, monety bulionowe, srebro oraz diamenty, a także bezpłatnie odebrać produkty zamówione za pośrednictwem sklepu internetowego. Oddział prowadzi  również skup złota, srebra oraz diamentów. W opinii Zarządu własna placówka pozwoli skuteczniej obsłużyć rosnący popyt na oferowane przez spółkę produkty niż realizowanie sprzedaży za pośrednictwem placówki partnerskiej, a tym samym wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

–  Są dni, że do naszych punktów sprzedaży ustawiają się długie kolejki. Z powodu niepewności związanej przede wszystkim z trwającą pandemią COVID-19 inwestorzy szukają bezpiecznej lokaty kapitału, a taką od zawsze stanowi złoto. To z kolei powoduje, że kurs złota  notuje historycznie wysokie poziomy – w sierpniu za uncję trzeba było zapłacić historycznie najwyższą cenę, 2070 USD – podkreśla Jarosław Żołędowski, Prezes Zarządu Mennicy Skarbowej SA.

– W kontekście prognozowanej drugiej fali zachorowań na koronawirusa i związanego z tym chaosu na rynkach spodziewamy się kontynuacji trendu wzrostowego na cenach złota. Z tego powodu intensywnie pracujemy nad dalszym poszerzeniem własnej sieci sprzedaży – zarówno offline, jak i online – co przełoży się na realizację naszych celów biznesowych, kondycję spółki i wzrost  jej wyników finansowych w okresie średnioterminowym. – dodaje Żołędowski.

Mennica Skarbowa to największy dealer złota inwestycyjnego i innych metali szlachetnych w Polsce. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Głównym obszarem jej działalności jest sprzedaż złota inwestycyjnego, w formie sztabek i monet bulionowych, a także innych metali szlachetnych. W minionym kwartale, dzięki wzmożonemu popytowi na złoto, Mennica Skarbowa zanotowała wzrost wyników finansowych, a pod koniec lipca jej akcje osiągnęły historyczną cenę 200 złotych. Nowy, własny oddział Mennicy Skarbowej w Kielcach zlokalizowany jest  przy Al. IX Wieków Kielc 6, w budynku Becher Platinum. Jest to 13. stacjonarny punkt sprzedaży. Produkty oferowane przez spółkę można kupić także w placówkach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Rzeszowie, Białymstoku, Lublinie, Zielonej Górze oraz przez internet, za pośrednictwem strony mennicaskarbowa.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje Allegro.eu debiutują na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
Następny artykułWIG20 i kurs funta w górę. Cena ropy również, wynika z sentymentu inwestorów
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here