Naga MarketsMennica Polska wydłuża czas na wykup udziałów Mennica Legacy Tower do 20 VIIIMennica Polska na wniosek GGH PF Project 3 GGH Management 3, który posiada 50% udziałów w Mennica Tower GGH MT, podjęła decyzję w przedmiocie przedłużenia okresu związania ofertą do 20 sierpnia 2021 r. w procesie nabycia pozostałych 50% akcji właściciela wieżowca Mennica Legacy Tower w Warszawie, podała spółka.

19 lipca Mennica Polska podała, że podjęła decyzję w przedmiocie złożenia oferty nabycia pozostałych 50% akcji spółki Mennica Towers GGH MT (która jest bezpośrednim właścicielem inwestycji Mennica Legacy Tower w Warszawie), zapewnienia spłaty wyemitowanych przez nią obligacji oraz nabycia udziałów w spółce GGH MT przez spółkę zależną pod firmą Mennica Polska Spółka Akcyjna Tower S.K.A., podała Mennica. Cena za akcje, cena za udziały oraz kwota spłaty obligacji będą stanowiły łącznie 123 mln euro.W kwietniu Mennica Tower, spółka zależna Mennicy Polskiej, uzgodniła warunki brzegowe transakcji nabycia pozostałych 50% akcji spółki celowej Mennica Towers GGH MT, która jest bezpośrednim właścicielem inwestycji Mennica Legacy Tower w Warszawie i podjęła decyzję o ponownym przystąpieniu do negocjacji.

Poprzednio Mennica prowadziła w tej sprawie negocjacje w listopadzie 2020 r. i zakończyła je wobec „fundamentalnych rozbieżności dotyczących negocjowanych warunków potencjalnej transakcji”.

Wieżowiec Mennica Legacy Tower, który jest wspólną inwestycją Golub GetHouse i Mennicy Polskiej, uzyskał w listopadzie ub.r. prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza giełdowa | kurs lewa w kantorach | dolar australijski kurs | akcje selvita | tms brokers | kurs euro | grupa lotos akcje |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here