Naga MarketsMinisterstwo Finansów i bank centralny Meksyku ostrzegają w opublikowanym oświadczeniu, że kryptowaluty to nad wyraz ryzykowne instrumenty, a programy do zbierania kapitału czyli tzw. ICO mogą naruszać meksykańskie prawo finansowe.


W związku z coraz większą popularnością kryptowalut, na czele z Bitcoinem, władze postanowiły oficjalnie przypomnieć, że takie waluty nie były i nie są uznawane za legalną formę płatności w Meksyku. Nie pojawiło się także żadne ICO w kraju – czytamy w oświadczeniu.

Władze pragną aby mogły inwestować w nie tylko wytrawni inwestorzy a i Ci powinni zachować zdrowy rozsądek i czujność ponieważ “kryptowaluty są przedmiotem szerokiej działalności spekulacyjnej”.

Ostatnie wzrosty i ATH przyczyniły się do przeciążenia wielu platform handlowych, coinbase we wtorek nie działało pod dużym natężeniem ruchu a wcześniej giełda Bitfinex musiała czasowo zamknąć dostęp do strony internetowej po fali ataków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, AUD/USD, CAD/JPY
Następny artykułAnaliza dla początkujących: EUR/AUD – przełamanie ważnego wsparcia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here