Naga MarketsNa dzisiejsze popołudnie zaplanowana została konferencja prasowa prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych – Donalda Trumpa. Więcej informacji na temat samego wyboru Amerykanów i jego wpływu na rynku zawarto w komentarzu SEB.

Ciekawie natomiast wygląda sytuacja na parze walutowej USDMXN, gdzie wyraźnie widać osłabienie meksykańskiej waluty w stosunku amerykańskiego dolara, które peso zawdzięcza właśnie Trumpowi.

Na poniższym wykresie dziennym można dostrzec, że cena znajduje się na poziomach maksymalnych, w pobliżu 21.8720.

1001-usdmxn

Wzrosty przyspieszyły na początku obecnego roku, po tym jak przełamany został obszar oporu w obrębie 20.82, z którym byki zmagały się po wyborach prezydenckich w USA.

Jak przekonuje w komentarzu walutowym Michał Stajniak z XTB, osłabienie meksykańskiego peso związane jest “z obawami odnośnie wprowadzenia przez Stany Zjednoczone nowej polityki handlowej oraz wycofywanie się amerykańskich inwestorów z tego kraju.”

Na koniec załączam wykres USDMXN z portalu stooq.pl, gdzie na interwale miesięcznym widać wzrosty do dzisiejszych poziomów maksymalnych aż od 1990-go roku.

zrzut-ekranu-2017-01-11-o-13-42-09


Przetestuj rachunek u brokera opcji binarnych uTrader! KLIKNIJ, ABY ZAINWESTOWAĆ

Broker opcji binarnych uTrader oferuje zróżnicowane stawki zwrotu. Jeżeli wygrasz, Twój rachunek powiększy się o procent od zainwestowanej stawki. Jeżeli przegrasz, niezależnie od rozmiaru porażki, nigdy nie stracisz więcej niż postawiłeś.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here