Naga MarketsKrzysztof Mędrala, prezes MedApp był gościem Comparic24.tv

MedApp to polska firma technologiczno-medyczna oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i telemedycynie. Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv rozmawiała z Prezesem Krzysztofem Mędralą o tym, że spółka chce pozyskać niemal 2,7 mln zł w ramach oferty publicznej akcji. Do kogo kierowana jest oferta i na co zostaną przeznaczone te środki? Prezes omawia wyniki finansowe za 2019 rok, mówi o ekspansji międzynarodowej oraz przyspieszeniu komercjalizacji produktów spółki. Przedstawia także plany wejścia na rynek główny GPW jeszcze w listopadzie 2020 r.


MedApp emisja akcji serii G – 2,7 mln zł na rozwój firmy łączącej technologię z medycyną

Chcemy pozyskać kwotę 2,7 milionów złotych, z której 2 miliony przeznaczymy na dalszy rozwój technologii, co oznacza dalszy rozwój podstawowych produktów. Kwotę niespełna 200 tysięcy złotych przeznaczymy na rozwój FDI [bezpośrednie inwestycje zagraniczne, przyp. red.] na rynku amerykańskim, a kwotę 500 tysięcy na wsparcie sprzedaży oraz marketingu. Chcemy wykorzystać obecny moment, aby przyspieszyć proces komercjalizacji – komentuje na antenie Comparic24.tv prezes MedApp, Krzysztof Mędrala.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak zdradził K. Mędrala, spółka planuje przenieść swoje notowania z rynku NewConnect na główny parkiet giełdy w listopadzie 2020 roku, doprecyzowując podawaną na początku roku datę zbliżona do trzeciego kwartału. Spółka rozpoczęła już prace w tym kierunku, a po posiedzeniu rady nadzorczej znany powinien być harmonogram działań

Oferta publiczna 4 mln akcji serii G (cena emisyjna 0,67 zł) gdzie planowane jest pozyskanie niespełna 2,7 mln zł będzie wspierać produkty CarnaLife Holo oraz CarnaLife System. Zapisy trwają jednie do 28 lutego, a minimalna wartość zapisu to 3 tysiące akcji.  Po ogłoszeniu piątkowych informacji odnośnie planów przejścia na GPW akcje MedApp rosły o niemal 7% i zamykały się na miesięcznych maksimach.

MedApp S.A to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here