Naga MarketsKrzysztof Mędrala, prezes MedApp był gościem Comparic24.tv

MedApp to polska firma technologiczno-medyczna oferująca rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i telemedycynie. Agnieszka Zaręba z Comparic24.tv rozmawiała z Prezesem Krzysztofem Mędralą o tym, że spółka chce pozyskać niemal 2,7 mln zł w ramach oferty publicznej akcji. Do kogo kierowana jest oferta i na co zostaną przeznaczone te środki? Prezes omawia wyniki finansowe za 2019 rok, mówi o ekspansji międzynarodowej oraz przyspieszeniu komercjalizacji produktów spółki. Przedstawia także plany wejścia na rynek główny GPW jeszcze w listopadzie 2020 r.


MedApp emisja akcji serii G – 2,7 mln zł na rozwój firmy łączącej technologię z medycyną

Chcemy pozyskać kwotę 2,7 milionów złotych, z której 2 miliony przeznaczymy na dalszy rozwój technologii, co oznacza dalszy rozwój podstawowych produktów. Kwotę niespełna 200 tysięcy złotych przeznaczymy na rozwój FDI [bezpośrednie inwestycje zagraniczne, przyp. red.] na rynku amerykańskim, a kwotę 500 tysięcy na wsparcie sprzedaży oraz marketingu. Chcemy wykorzystać obecny moment, aby przyspieszyć proces komercjalizacji – komentuje na antenie Comparic24.tv prezes MedApp, Krzysztof Mędrala.

Jak zdradził K. Mędrala, spółka planuje przenieść swoje notowania z rynku NewConnect na główny parkiet giełdy w listopadzie 2020 roku, doprecyzowując podawaną na początku roku datę zbliżona do trzeciego kwartału. Spółka rozpoczęła już prace w tym kierunku, a po posiedzeniu rady nadzorczej znany powinien być harmonogram działań

Oferta publiczna 4 mln akcji serii G (cena emisyjna 0,67 zł) gdzie planowane jest pozyskanie niespełna 2,7 mln zł będzie wspierać produkty CarnaLife Holo oraz CarnaLife System. Zapisy trwają jednie do 28 lutego, a minimalna wartość zapisu to 3 tysiące akcji.  Po ogłoszeniu piątkowych informacji odnośnie planów przejścia na GPW akcje MedApp rosły o niemal 7% i zamykały się na miesięcznych maksimach.

MedApp S.A to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta, franka i euro największymi wygranymi sesji! Dolar najsłabszą walutą G8
Następny artykułKurs franka i dolara najwyżej w tym roku! Funt powyżej 5,10 zł. Euro będzie kosztować 4,40 zł?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here