Naga MarketsMedinice: Zakończyła się faza ostra badań przedklinicznych w projekcie MiniMaxWarszawa, 27.10.2021 (ISBnews) – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zakończył fazę ostrą badania przedklinicznego na zwierzętach zastosowania elektroda MiniMax prowadzoną na zlecenie Medinice, podała spółka. Rozpoczęcie fazy przewlekłej badań przedklinicznych na zwierzętach w projekcie MiniMax planowane jest jeszcze w tym roku.

“Celem pierwszorzędowym badania przedklinicznego była ocena bezpieczeństwa zastosowania wyrobu medycznego MiniMax. Celem drugorzędowym badania przedklinicznego była ocena skuteczności urządzenia MiniMax. Rezultaty przeprowadzonych badań zostały ocenione pozytywnie i elektroda została skierowana do kolejnej fazy badań” – czytamy w komunikacie.Rozpoczęcie fazy przewlekłej badań przedklinicznych na zwierzętach w projekcie MiniMax planowane jest jeszcze w tym roku, podano także.

Elektroda MiniMax to pierwsza na świecie elektroda “2 w 1” do ablacji przezskórnej posiadającą funkcje diagnostyczne i lecznicze, która będzie stosowana podczas zabiegów ablacji bez konieczności użycia szkodliwego dla pacjentów i personelu medycznego promieniowania rentgenowskiego, wskazano dalej.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: forum gielda | neuca akcje rekomendacje | złoty kurs | kryptowaluty | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | kurs forinta prognozy | gpw dino |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here