Naga MarketsMedinice rozpoczął II etap badań przedklinicznych w projekcie CoolCryoMedinice przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu rozpoczął II etap badań przedklinicznych (faza przewlekła) na zwierzętach w projekcie systemu do krioablacji CoolCryo, podała spółka.

Medicine zacznie od oceny bezpieczeństwa zastosowania wyrobu medycznego CoolCryo

“Celem pierwszorzędowym badania będzie ocena bezpieczeństwa zastosowania wyrobu medycznego CoolCryo. Celem drugorzędowym badania będzie ocena skuteczności zastosowania wyrobu medycznego CoolCryo” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
CoolCryo to system do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej. CoolCryo do leczenia tkanek wykorzystuje bardzo niską temperaturę. System został zaprojektowany specjalnie do ablacji kardiochirurgicznej wykonywanej techniką małoinwazyjną z wytworzeniem mini dostępu do serca z zastosowaniem technik wideotorakoskopowych (zamiast typowej sternotomii, czyli przecięcia mostka).

Faza I (Acute Study) została przeprowadzona w 2017 roku na Uniwersytecie Utrecht Medical Center.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here