Naga MarketsMedinice przechodzi z NewConnect na główny rynek GPW już w środęW dniu 30 grudnia 2020 r. odbędzie się pierwsze notowanie spółki Medinice na głównym parkiecie warszawskiej GPW. Podmiot będzie 433. spółką notowaną w ramach szerokiego indeksu WIG oraz jednocześnie siódmym debiutem w tym roku przechodząc z rynku NewConnect.

  • Akcje Medinice na dzień przed debiutem na głównym parkiecie były wyceniane na NewConnec w okolicach 18 zł
  • Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii
  • W ub. tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt Medinice w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji

Medinice: co warto wiedzieć o spółce przed wejściem na główny parkiet GPW?

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku NewConnect.

Te artykuły również Cię zainteresują
Medinice zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem i potencjalnie komercjalizacją produktów kariologii i kardiochirurgii. Głównie skupia się na rynku MedTechowym z nastawieniem na kardiologię. Jest to bardzo ciekawy i obiecujący rynek, ponieważ produkty, które rozwijamy są produktami, które są z obszaru mało inwazyjnej chirurgii, a to jest obecnie światowy trend – komentował jeszcze w styczniu 2020 roku w rozmowie z Comparic24.tv Sanjeev Choudhary reprezentujący spółkę.

Od momentu debiutu jej akcje zyskują 35%, a tylko w 2020 roku od marcowych dołków do sierpniowych maksimów wycena rosła o ponad 335%, kiedy w szczytowym momencie za jedną akcję spółki płacono ponad 25 zł. Od historycznych maksimów notowania korygują obecnie o 30% (-7,5%) oscylując w granicach 18 zł:

Wykres Medinice. Źródło: Tradingview.com

Z informacji znajdujących się na stronie GPW wynika, że wartość oferty publicznej wynosi 12,2 mln zł przy sprzedaży 1 mln akcji zwykłych na okaziciela serii I. Wartość spółki wyceniana jest na 96,7 mln zł, a % free float wynosi 46,63%.

– do obrotu giełdowego na rynku podstawowym dopuszczono akcje zwykłe na okaziciela spółki o wartości nominalnej 0,1 zł każda, oznaczonych przez KDPW kodem ‘PLMDNCE00016’: 1 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 29 000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 622 620 akcji zwykłych na okaziciela serii C, 1 585 000 akcji zwykłych na okaziciela serii D, 100 260 akcji zwykłych na okaziciela serii E1, 38 462 akcji zwykłych na okaziciela serii E2, 986 667 akcji zwykłych na okaziciela serii H1 oraz 1 000 000 akcji zwykłych na okaziciela serii I – napisano w oświadczeniu spółki.

Na początku grudnia spółka zależna Medinice – MediData – uzyskała patent nadany przez amerykański urząd patentowy (United States Patent and Trademark Office) na wynalazek “Krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej” (CoolCryo), podała spółka.”Ostatecznym wymogiem formalnym uzyskania patentu jest uiszczenie przez emitenta opłaty administracyjnej” – napisano w komunikacie.

Historia i działalność Medinice

Medinice został założony w 2012 roku z inicjatywy trzech założycieli – dwóch specjalistów z dziedziny kardiologii i kardiochirurgii (dr hab. Sebastiana Stec i prof. dr hab. Piotra Suwalskiego) oraz menedżera – Sanjeeva Choudhary. Od początku istnienia Emitent zajmuje się tworzeniem, rozwijaniem i komercjalizacją innowacyjnych, bezpiecznych, małoinwazyjnych i prostych w obsłudze technologii medycznych, w szczególności w obszarach kardiologii oraz kardiochirurgii.

Model biznesowy zakłada udzielanie licencji na produkcję i dystrybucję lub sprzedaż pełnych praw do produktu. W związku z tym Emitent nie rozwija własnych działów produkcji seryjnej, sprzedaży oraz nie prowadzi samodzielnie działań dystrybucyjnych. Emitent komercjalizuje rozwijane projekty poprzez zawieranie strategicznych umów o współpracy badawczej i handlowej z międzynarodowymi firmami z branży medycznej. Zgodnie z informacją z prospektu Emitent podpisał jedną umowę na sprzedaż licencji na produkt PacePress na rynku indyjskim. W związku z pandemią COVID-19 na prośbę partnera Emitenta przesunięciu uległ termin płatności pierwszej raty wynagrodzenia Emitenta z tytułu udzielenia licencji na produkt PacePress na rynek indyjski.

Zgodnie z prospektem spółki z Grupy posiadają prawa do dwunastu wynalazków, z czego aż dziewięć z nich to wyroby medyczne klasy III, co oznacza, że służą do leczenia, diagnozowania, monitorowania lub korygowania wad serca lub centralnego układu krążenia drogą bezpośredniego kontaktu. Projekty spółek z Grupy znajdują się na różnych etapach rozwoju.

Siedem z nich posiada patenty (CoolCryo, krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej z systemem aktywnego odmrażania, PacePress, CathAIO, MiniMax, EP Bioptom, kaniula do małoinwazyjnej plastyki zastawki trójdzielnej), cztery projekty oczekują na uzyskanie patentów (krioaplikator do małoinwazyjnej ablacji kardiochirurgicznej z możliwością zmiany kształtu, Mediconsole, kaniula do małoinwazyjnej plastyki zastawki trójdzielnej 2 oraz kaniula do przezskórnej małoinwazyjnej kaniulacji żyły głównej).

W projekcie Valsalvator – gwizdek do PV rozpoczęte zostały prace, których celem jest uzyskanie międzynarodowej ochrony patentowej. Prace nad CoolCryo, MiniMax i PacePress są najbardziej zaawansowane.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here